تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: مژگان نخعی:آیا بوی توافق به مشام می‌رسد؟ شنبه, ۱۶ام خرداد, ۱۳۹۴

با توجه به خواسته‌ها و مطالبات گروه ۱+۵، مسلماً بعد از تقریباً سه ماه آینده به نظر می‌رسد این توافق بسیار سخت و یا غیرممکن باشد.

چنانچه در پروتکل الحاقی ذکرشده که آژانس می‌تواند به‌طور سرزده هرگاه که بخواهد از تأسیسات اتمی، مرکز هسته‌ای و نظامی و موشکی بازدید کند، البته با توجه به گفته‌های سران رژیم اسلامی آن‌ها زیر بار این قضیه نمی‌روند و هرگز به آژانس اجازه نمی‌دهد که به‌طور سرزده و طبق میلشان بازدید داشته باشد. از طرفی علی خامنه‌ای خواستار برداشته شدن تحریم‌ها به‌طور کامل شده که این امر امکان‌پذیر نیست و از طرفی دیگر امریکا خواستار اعتماد کامل از طرف رژیم اسلامی است که آن‌هم محال است، زیرا رژیم جهل و جور و فساد را چه به اعتمادسازی جوامع حقوق بشری؟!

بسیار واضح است که رژیم با ترفندهای گوناگون در پی پنهان کردن مقاصد پلید خود و درصدد به دست گرفتن قدرت در منطقه و رسیدن به بمب اتمی است. علی خامنه‌ای می‌خواهد مشکلاتی را که با جامعه جهانی و غرب دارد را پشت قضیه هسته‌ای پنهان کند. به گفته محققان و منتقدان نقض حقوق بشر در ایران، بعد از گفتگوی قدرت‌های بزرگ و جمهوری اسلامی در لوزان، خواستار توجه بیشتر جامعه جهانی به وضعیت حقوق بشر در ایران شده‌اند و اظهار می‌دارند دستیابی به توافق هسته‌ای، تضمین‌کننده بهبود وضعیت حقوق بشر در ایران نخواهد بود و اینکه بدترین کار در حال حاضر، خارج کردن بحث حقوق بشر در ایران از دستور کار در جامعه بین‌المللی است. هرگونه توافق با رژیم اسلامی در ایران فقط به نفع گروه‌های ویژه یعنی همان‌هایی که اقتصاد در سایه را ایجاد کرده‌اند و سران نظام است. رژیم اسلامی بیشترین اعدام‌ها را در این چند سال داشته، چنانچه در یک سال اخیر شمار اعدام‌ها به ۸۵۰ نفر رسیده که از فعالان سیاسی، عقیدتی، دگراندیشان، کارگران و مبارزان و حتی زنان و کودکان می‌باشد که همهٔ این جنایات و سرکوب‌های داخلی به‌فرمان علی خامنه‌ای صورت می‌گیرد. همان‌طور که سرمایه‌های نفتی و ذخایر ارزی ما در ایران خرج گروه‌های تروریستی در سوریه، لبنان، عراق و یمن می‌شود. پیام حکومت اسلامی به مردم ایران در این ۳۷ سال جز فقر روزافزون، بیکاری، انزوای سیاسی، عدم ارتباط با خارج، خفقان و اعدام و سرکوب، چیز دیگری نبوده و نیست.

مژگان نخعی

 

mojgan naxaee

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ