تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 116

بایگانی

دسته‌ها

_
:: حسین خزاعی:افزایش بی‌سابقه آمار اعدام در جمهوری اسلامی شنبه, ۱۶ام خرداد, ۱۳۹۴

باروی کار آمدن دولت حسن روحانی و وعده‌های پوچ و بی‌اساس در هنگام انتخابات، انتظار می‌رفت که روند اعدام‌ها در ایران کاهش یابد، اما عملاً این اعدام‌ها کمتر که نشد هیچ، به‌جایی هم رسید که در سال گذشته به بیش از ۷۰۰ نفر و در دو هفته گذشته حدود ۵۰ نفر اعدام شدند و جوخه‌های اعدام در ایران هرروز فعال‌تر از روز قبل می‌شوند. دولت حسن روحانی به هیچ گروه و سازمانی پاسخگو نیست.
در ایران مطبوعات آزاد نیستند و اجازه انتشار هر خبری را ندارند که اعدام‌ها را به چالش بکشد و یا بتوانند با آگاه کردن مردم اعدام‌ها را متوقف کنند.
در تمامی این سال‌ها حکومت اسلامی به هراندازه که توانسته اعدام کرده چه درملأعام و چه در خفا و توجیهی که برای این اعمال داشته درس عبرت برای مردم بوده ولی اگر قرار به عبرت باشد در طول تاریخ همواره پادشاهان و حاکمان افراد را اعدام می‌کردند آیا عبرت شده؟ اعدام مشکلات را حل نمی‌کند بلکه خشونت را در جامعه ترویج می‌دهد.
کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران می‌گوید که بیشتر اعدام‌شدگان هفته‌های اخیر به جرائم مرتبط با مواد مخدر یا جنایات خشونت‌بار متهم بودند اما اظهار نگرانی می‌کند که به دلیل منتشر نکردن اسامی بسیاری از اعدام‌شدگان و نیز اطلاعات مبهم و یا بعضاً بی‌اطلاعی از روند رسیدگی به پرونده‌هایی که درنهایت مجازات مرگ را برای متهمان یادشده به همراه داشته است، نگرانی جدی در خصوص روند قانونی وجود دارد.
اما باید دید به چه طریق می‌توان جلوی این کشتارهای بی‌رحمانه حکومت اسلامی ایران را گرفت و به روند روزافزون این اعدام‌ها خاتمه داد؟

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ