تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: چند پیشنهاد برای مبارزه با قاچاق انسان چهارشنبه, ۲ام اردیبهشت, ۱۳۹۴

وزرای خارجه و مسئولان مهاجرتی اتحادیه ی اروپا روز گذشته در جلسه ای برای بررسی فاجعه ی غرق پناهجویان در دریای مدیترانه، بر سر ده مورد به توافق رسیدند.

Herman Meltzer از خبرنگاران رادیو سوئد که این جلسه را از نزدیک دنبال کرده است عنوان می کند: از مهمترین این موارد می توان به از کار انداختن کشتی و قایق های قاچاقچیان از طریق اقدامات نظامی و همکاری های گسترده تر پلیس در اتحادیه اروپا  در مبارزه با قاچاقچیان انسان اشاره کرد. اختصاص بودجه ی بیشتری به منظور افزایش عملیات برای نجات جان پناهجویان دردریای مدیترانه و توجه بیشتر به گرفتن اثر انگشت پناهجویان در تمام کشورهای عضو  از جمله موارد دیگر این توافق است. هرمان ملتزر عنوان می کند که مسئول روابط خارجی اتحادیه ی اروپا Federica Mogherini قول داده است که تمام کشورهای عضو اتحادیه موظف خواهند شد که پناهندگان بیشتری بپذیرند. او بر این امر تاکید می کند که همه ی کشورها باید احساس مسئولیت کنند. موضوع دیگری که مسئول روابط خارجی اتحادیه به آن اشاره کرده افزایش کمک ها به ایتالیا و یونان است تا بتوانند درحدود دو ماه به درخواست های پناهندگی افراد رسیدگی کنند. خبرنگار رادیو سوئد در مورد اجرا شدن همه این موارد نیز عنوان می کند که این تصمیمات جدی هستند اما از آن جائی که اقدامات نظامی و افزایش بودجه درمیان است، همه کشورها باید آن را بپذیرند.
اضافه کنیم که روز پنجشنبه نیز قرار است رؤسای کشورهای اتحادیه ی اروپا در جلسه فوق العاده ای در بروکسل به این امر بیشتر بپردازند. همچنین در ماه مه نیز کمیسیون اروپا، استراتژی جدیدی را در رابطه با سیاست پناهندگی ارائه خواهد داد.

فایل صوتی خبر

<iframe width=”100%” height=”150″ src=”http://sverigesradio.se/embed?url=http%3A%2F%2Fsverigesradio.se%2Fsida%2Fartikel.aspx%3Fprogramid%3D2493%26artikel%3D6146851″ frameborder=”0″></iframe>

 

خبر از رادیو پژواک

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ