تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: پناهندگان سیاسی مورد تهدید جمهوری اسلامی در کردستان عراق یکشنبه, ۱۵ام اسفند, ۱۳۸۹

امروز پنچشنبه ۳/۳/۲۰۱۱درشهر سلیمانیه  محمدغلام علی کاضم و همسرش مورد تهدید صفارت ایران قرار می گیرند همانطور که  محمدغلام علی کاظم به کمپین نه به دیپورت اطلاع داده است امروز یکی از عواملان جمهوری اسلامی به نام محمد نادری که در مرکز تجاری کاسو مول کار میکند و رابطه مستقیم با صفارت جمهوری اسلامی دارد در خیابان کاوه از او خواسته است که خود رابه کنسولگری جمهوری اسلامی معرفی کند در صورتی که اومقاومت میکند باهم دیگر درگیر میشوند و محمد نادری فرار می کند به گفته محمدغلام علی کاضم این چندین بار است که از طریق این شخص تهدید میشود این در حالی است که  محمدغلام علی کاضم به نیروهای امنیتی و آسایش شهر سلیمانیه اطلاع داده است ولی آنها هیچ عکس العملی نشان نداده اندو در جواب گفته اند که ما اینجا مشکلات خودمان را داریم و مشکل شما به ما ربطی ندارد و باید خودتان مشکل خود را با جمهوری اسلامی حل کنید.

 

با همکاری حاکمیت منطقه روز به روز جمهوری اسلامی تعداد مزدوران خود رابرای ایجاد فشار و رعب و حشت بر پناهندگان سیاسی ایرانی بیشتر میکندو آزادانه به فعالیت شوم خود  ادامه میدهد

کمپین نه به دیپورت صدای اعتراض خود رابه گوش UNHCRمیرساندکه در راستای انتقال تمامی پناهندگان سیاسی به کشور ثالث اقدام کند چون امنیت صدهانفر از پناهندگان سیاسی مقیم کردستان در خطر است و همچنین اعلام می کنیم اگر هیچ اقدامی صورت نگیرد مسئولیت هر نوع دستگیری و دیپورت پناهندگان سیاسی ایرانی بر عهدهUNHCR است.

 

اسامی چند نفر از پناهدگان ئیرانی که دستگیروبه ایران دیپورت شده اند

 تا این لحظه اطلاعاتی  که به دست کمپین نه به دیپورت رسیده است توانسته ایم اسامی چند نفر از پناهدگان ئیرانی را که به ایران دیپورت شده اند رابه دست بیاوریم. رضا خدایی اهل کرمانشاه و مهدی ازاعضای مجاهدین خلق در چند روز گذشته از مرز پشدر دیپورت و تحویل اطلاعات ایران داده شده اند. ناصر متین اهل پیراشهر که در چهار ماه قبل مشغول تحصیل بوده است. قباد کاکایی اهل کامیاران مقیم شهر سلیمانیه، اردشیرفاتحی  از اعضای جامعه حقوق بشر بوده در شهر رانیه با قید ضمانت آزاد شده و قراراست محاکمه شود. ادریس صادقی دستگیرشده و در زندان به سر می برد.
اشخاص نام برده به جرم تظاهرات و تجمع اعتراضی در مقابل صفارت ایران و شرکت در اعتراضات پس از ۱۷/۲/۲۰۱۱ ازطرف حکومت اقلیم کردستان دستگیر و به ایران دیپورت شده اند.
کمپین نه به دیپورت این جنایت آشکارحکومت اقلیم کردستان را به شدت محکوم میکند و خواهان توقف هرچه زودتر دستیگری و دیپورت و زندانی کردن پناهندگان ایرانی است.
“کمپین نه به دیپورت”

 

خطر دیپورت فعالان سیاسی به ایران

 

خطردیپورت اردشیر فاتحی فعال مدنی وعضو گروه هیوا درکردستان ایران را تهدید میکند.

اردشیر فاتحی عضو جامعه حقوق بشر کرد-اروپا وعضوسابق سازمان حقوق بشروعضوگروه هیوا درکردستان ایران بوده وبه خاطر فعالیت هایش در ایران دستگیر وزندانی شده است

گروه هیوایک ان جی او(NGO)مستقل بوده که قبلا در شهر های پیرانشهر-سردشت-اشنویه-ارومیه-ومناطق دیگر کردستان فداکارانه میدان های مین مناطق مرزی را پاک سازی می کردند. بعد از مدتی فعالیتشان از طرف جمهوری اسلامی متوقف میشودوچند نفر ازآنها دستگیر و بقیه به کردستان عراق و دیگر کشور های همسایه پناهنده میشوند

اردشیر فاتحی برای اولین بارازطرف آسایش اتحادیه میهنی کردستان عراق دستگیر شد و تلاش کردند که وی را به قرار گاه رمضان جمهوری اسلامی تحویل و دهند اما هنگام انتقال وی در میان راه فرار میکند .ولی دوباره دستگیر میشود واز این موقعیت استفاده میکندو با جامعه حقوق بشر کرد در اروپا ارتباط میگیرد و ازخطر دیپورت نجات پیدا میکند.

اردشیر فاتحی از کسانی بوده است که دراعتراض به اعدام حسین خضری در مقابل صفارت ایران حضور داشته است.

منبع:جامعه حقوق بشر کرد

کمپین نه به دیپورت

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ