تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: کیوان سوفسطائی از کشور سوئد اقامت گرفت! یک پیروزی دیگر برای جنبش دفاع از حق پناهندگی شنبه, ۷ام اسفند, ۱۳۸۹

کیوان سوفسطائی وبلاگ نویس٬ عضو سازمان اکس مسلم٬ کارگر شرکت آرد جرعه٬ بدلیل روی برگرداندن از دین اسلام  تحت پیگرد دستگاه قضائی و امنیتی جمهوری اسلامی قرار گرفت٬ امنیت جانی او بطور جدی به خطر افتاد. به همین دلیل در ماه مارس ۲۰۰۸ از کشور سوئد درخواست پناهندگی کرد. اداره مهاجرت سوئد بدون توجه به وضعیت امنیتی و خطراتی که در صورت بازگشت به ایران٬ وی را  تهدید میکند٬ دلایل پناهندگی کیوان را رد کرد.

کیوان در تاریخ سیزدهم دسامبر سال ۲۰١۰ در پی نامه پلیس شهر کارلسکرونا واقع در جنوب سوئد٬ به این اداره مراجعه کرد و همانجا بازداشت گردید٬ به او گفته شد روز هفتم ژانویه به ایران دیپورت خواهد شد.

کیوان با دفتر فدراسیون سراسری پناهندگان تماس گرفت و وضعیت اضطراری خود را اطلاع داد٬ مسئولین فدراسیون و ائتلاف جهانی‌ دفاع از حقوق پناهجویان ایرانی بلافاصله اقدامات اعتراضی فوری برای نجات کیوان از خطر دیپورت را شروع کردند.

روز چهارشنبه پنجم ژانویه به فراخوان دفتر فدراسیون در شهر استکهلم برای اعتراض به حکم اخراج کیوان سوفسطائی تعیین شد٬ تبلیغات وسیعی برای اطلاع رسانی به افکار عمومی آغاز گردید. روز پنجم ژانویه٬ همانطور که انتظار میرفت٬ شماری از مردم انساندوست٬ علیرغم بارش برف و سرمای بسیار شدید٬ مقابل اداره مهاجرت در استکهلم با برافراشتن پلاکاردها و بنرهای خود دست به اعتراض زدند و خواهان توقف حکم دیپورت کیوان گردیدند.

همزمان با شروع تجمع، اندیشه علیشاهی به نمایندگی از جانب فدراسیون سراسری پنناهندگان ایرانی  وکریم شامحمدی از طرف سازمان اکس مسلم با مقامات اداره مهاجرت در مورد حکم اخراج کیوان گفتگو کردند و با اعتراض به بی توجهی این اداره به مفاد غیر قابل انکار در پرنده کیوان٬ مراتب نگرانی خود را از تصمیم اداره مهاجرت اعلام کردند و تاکید نمودند که به هر ترتیب مانع اجرای این حکم خواهند شد٬ خطر جدی است و اداره مهاحرت بی مبالاتی میکند. هیات مذاکره کننده اسناد و مدارک قابل توجه در مورد پرونده کیوان را مجددا تسلیم اداره مهاجرت کرد. مدارک فوق نشان می داد که در صورت اخراج کیوان به ایران از سوی دستگاه قضائی جمهوری اسلامی با خطر جدی مواجه خواهد  شد.

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ