تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 116

بایگانی

دسته‌ها

_
:: تلاشهای بی وقفه فدراسیون برای رفع خطر دیپورت محمد اشرفی همچنان در جریان است یکشنبه, ۱۹ام دی, ۱۳۸۹

به اطلاع میرسانیم که با فشارهای پی در پی فدراسیون بر یو ان ترکیه و تاکید بر اهمیت رسیدگی فوری به پرونده محمد اشرفی و توضح شرایط بسیار نامناسبی که در چهار ماه گذشته به وی تحمیل شده است، از جانب کمیساری عالی پناهندگان سازمان ملل این اطمینان به ما داده شده که خطر دیپورت وی به ایران رفع شده است. بدنبال این تماس ها فرم درخواست پناهندگی یو ان توسط او و فرم درخواست پناهندگی پلیس پر شده و از سوی کمیساریای عالی پناهندگان سارمان ملل تاکنون سه مورد با او تماس گرفته شده است، با اینهمه از آنجا که محمد اشرفی هنوز در بازداشتگاه “اردنه” در نزدیکی استانبول بسر میبرد، خطر دیپورت کاملا مرتفع نشده و فدراسیون تمام تلاش خود را برای آزادی او از بازداشتگاه، انتقال به جای مناسب و گرفتن اجازه اقامت بکار خواهد بست. پلیس به او گفته است که تا زمان دریافت جواب باید دربازداشتگاه بماند.

 

محمد اشرفی یکی از فعالان شناخته شده کارگری و عضو “کمیته پیگیری برای ایجاد تشکلهای آزاد کارگری” است که بیش از چهار ماه است در بازداشتگاهای یونان و ترکیه دست به دست می شود و هنوز در بدترین شرایط  پناهندگی بسر می برد. فدراسیون در چند روز گذشته بارها با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در ترکیه برای ممانعت از دیپورت محمد اشرفی به ایران تماس گرفته و درخواست کتبی خود را به دفتر این سازمان فرستاده است. ما با خود محمد اشرفی نیز بطور مداوم در تماس بوده و راهنمائی های لازم را در اختیار او قرار داده ایم. آخرین تماس ما با محمد اشرفی صبح امروز شنبه ١١ ژانویه بوده است.

 

محمد اشرفی باید فورا از بازداشتگاه پلیس ترکیه آزاد شود، امنیت او تامین گردد و با سرعت پروسه اقامت و انتقال او به یک کشور ثالث توسط یو ان پیگیری شود. لازم به ذکر است که جریان ائتلاف برای دفاع از حقوق پناهجویان هم در حال کوشش برای آزادی محمد اشرفی در بازداشتگاه پلیس ترکیه است.

 

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

٨ ژانویه ٢٠١١

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ