تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 116

بایگانی

دسته‌ها

_
:: گزارشی از اقدام فدراسیون دراستکهلم و سازمان اکس مسلم برای متوقف کردن حکم اخراج کیوان سوفسطائی از سوئد شنبه, ۱۸ام دی, ۱۳۸۹

Aks_3_450_x_337

روز چهارشنبه پنجم ژانویه به فراخوان فدراسیون در شهر استکهلم برای اعتراض به حکم اخراج کیوان سوفسطائی پناهجوی ایرانی، شماری از مردم علیرغم بارش برف و هوای بسیار سرد در مقابل اداره مهاجرت در استکهلم با برافراشتن پلاکاردها و بنرهای خود دست به اعتراض زدند.کیوان سوفسطائی قرار بود روز جمعه هفتم ژانویه از سوئد به ایران اخراج شود.

 

همزمان با شروع تجمع، کریم شاه محمدی از طرف سازمان اکس مسلم و اندیشه علیشاهی از فدراسیون برطبق قرار قبلی وارد اداره مهاجرت شدند و با یکی از مقامات این اداره به نام (خانم کارین) در مورد حکم اخراج کیوان صحبت کردند و مراتب نگرانی خود را با وی در میان گذاشتند. به علاوه  هیات مذاکره کننده مقداری اسناد و مدارک قابل توجه در مورد پرونده کیوان را تسلیم اداره مهاجرت کردند. مدارک فوق نشان می داد که در صورت اخراج کیوان به ایران از سوی دستگاه قضائی جمهوری اسلامی با خطر جدی مواجه خواهد  شد.

 

 با اینکه پلیس برای کیوان بلیط گرفته بود و به او اعلام کرده بود که روز جمعه به ایران فرستاده خواهد شد؛ خانم کارین گفت: من به شما قول می دهم  بدلیل اعتراض شما و بررسی اسناد و مدارک جدیدی که در اختیار اداره مهاجرت گذاشته اید این اداره اخراج وی را برای روز جمعه متوقف نماید.

 

اداره مهاجرت دقایقی بعد طی ابلاغیه کتبی به کیوان اعلام کرد که اخراج شما در روز جمعه با اتکا به اصل ۱۲، بند ۱۹ قانون خارجیان، متوقف می شود و پرونده  شما در اداره مهاجرت مجددا باز و مورد بررسی قرار می گیرد. لازم به ذکر است که همزمان چند تشکل دیگر که با فدراسیون به شکل ائتلاف فعالیت می کنند برای متوقف کردن حکم اخراج کیوان سوفسطائی در تلاش بودند و با تلاش جمعی توانستند این موفقیت را ممکن نمایند.

 

فدراسیون در استکهلم از همه کسانی که در آن هوای سرد در این اعتراض شرکت کردند تشکر و قدردانی می کند.

 

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی – واحد استکهلم

۷ ژانویه ۲۰۱۱

Aks_2_450_x_337

 Aks_1_320_x_240

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ