تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 116

بایگانی

دسته‌ها

_
:: حکم اخراج کیوان سوفسطائی متوقف شد جمعه, ۱۷ام دی, ۱۳۸۹

امروز دقایقی پس از گفتگوی نمایندگان فدراسیون با مسئولین اداره مهاجرت سوئد در استکهلم، اداره مهاجرت طی یک ابلاغیه کتبی به کیوان سوفسطائی، اخراج وی به ایران را متوقف کرد. کیوان در تماسی تلفنی به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی‌ اطلاع داد که اداره مهاجرت با اتکا به اصل ۱۲، بند ۱۹ قانون خارجیان، اعلام کرده  که حکم اخراج وی در حال حاضر متوقف شده و  پرونده اش مجددا مورد بررسی قرار می گیرد.

 

کیوان سوفسطایی قرار بود  روز جمعه هفتم ژانویه به ایران بازگردانده  شود. اما کیوان دیپورت نمی‌شود. و نمی بایست دیپورت میشد. هیچ پناهجوی ایرانی‌ نباید مجبور به بازگشت به ایران شود. این حکمی است که حامیان واقعی دفاع از اصل اصالت انسان برمبنای اختناق سیاسی در ایران صادر کرده اند، حکمی است  در مقابل قانون شلاق و شکنجه، در مقابل مجازات مرگ، در مقابل محاکمات ناعادلانه متهمان در قوانین ظالمانه جمهوری اسلامی، رژیمی که  از سر استیصال می‌‌گیرد، می‌بندد شکنجه می‌کند و حکم اعدام صادر می‌کند. کیوان در سوئد میماند، پرونده اش مجددا باز میشود و اینبار به همت خود کیوان، و به پشتیبانی همه پناهجویان و با اتکا به سازمانیافتگی خودمان مقامات اداره مهاجرت را وادار خواهیم کرد که همه حقوق انسانی کیوان از جمله حق پناهندگی او را به رسمیت بشناسد.

 

این موفقیتی برای کیوان است، اما دامنه تاثیرات این موفقیت از چهارچوب حقوق فردی کیوان فراتر میرود. هنوز ساعتی‌ بیشتر از پخش خبر قرار تجدید نظر اداره مهاجرت نگذشته بود که دوستان ما و از جمله  دوست حقوقدان نروژی فعال ما در امور پناهجویان، ضمن تبریک به همه ما این را موفقیّتی برای تمام پناهجویان اسکاندیناوی دانستند.

 

فدراسیون سراسر پناهندگان ایرانی، این پیروزی را به کیوان، و به همه عزیزانی که به پشتیبانی از این حق پایه‌ای به میدان آمدند، به فعالین خود و به همه همکاران ائتلاف جهانی‌ دفاع از حقوق پناهجویان ایرانی صمیمانه تبریک می‌گوید.

 

ما اطمینان داریم که با اتکا به همبستگی‌ و همسرنوشتی خود پناهجویان و مردم انسان دوست و بسیاری از نهادها و سازمانهای مدافع حقوق پناهجویان می توانیم به موفقیتهای به مراتب بزرگتری دست پیدا کنیم.  یک عامل تعیین کننده برای متوقف کردن حکم اخراج کیوان عینا همین اتحاد و یک پارچگی تعدادی از مدافعین حقوق پناهندگی بودند که برای ممانعت از اخراج کیوان از سوئد تا آمرکا به همدیگر دست همکاری دادند و این موفقیت را ممکن کردند. ما همگان را از طریق رسانه‌های فدراسیون و ائتلاف در جریان اقدامات بعدی در ارتباط با پرونده کیوان و روند پیشرفت  آن قرار خواهیم داد.

زنده باد مبارزه متشکل

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی – سوئد 

۵ ژانویه ۲۰۱۱ 


 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ