تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: نامه سرگشاده فدراسیون به اداره مهاجرت سوئد شنبه, ۱۱ام دی, ۱۳۸۹

موضوع: پرونده کیوان سوفسطائئ پناهجوی ایرانی

متولد  ۱۳۵۴

از بازگرداندن وی به ایران خود داری کنید

کیوان سوفسطائی در ماه مارس ۲۰۰۸ از کشور سوئد درخواست پناهندگی کرد. کیوان  در ایران کارگر شرکت آرد جرعه بوده و به دلیل روی برگرداندن از دین اسلام  تحت پیگرد دستگاه قضائی و امنیتی جمهوری اسلامی بوده است و به همین دلیل از کشور سوئد تقاضای پناهندگی کرده است ولی با این وجود اداره مهاجرت بدون توجه به وضعیت امنیتی و خطراتی که در صورت بازگشت به ایران برای وی پیش خواهد آمد دلایل پناهندگی کیوان را رد نمود.

 

کیوان در تاریخ ۱۳ دسامبر ۲۰۱۰ در یک تماس تلفنی با دفتر فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی در سوئد گفت: “پلیس کارلسکرونا برای من نامه فرستاده بود و من هم برای ملاقات به پلیس مراجعه کردم ولی متاسفانه در همانجا من را بازداشت کردند.” کیوان سوفسطائی از سال ۲۰۰۹  به سازمان اکس مسلم در سوئد ملحق شده و در این سازمان به طور متشکل علیه جمهوری اسلامی و اسلام سیاسی مبارزه کرده است. جهت اطلاع اداره مهاجرت سوئد، تنها اعلام عضویت در سازمانی مثل اکس مسلم کافی است تا دستگاه قضائی جمهوری اسلامی شخص را مرتد و محارب با خدا اعلام کند و نهایتا به جوخه اعدام بسپارد.

لازم به توضیح است که کیوان سوفسطائی خود وبلاگ نویس است و دارای یک وبلاگ شخصی به نشانی زیر می باشد www.rah.blogfa.com. در این وبلاگ مطلبی به قلم سوفسطائی با عنوان نمایندگان اسلام راستین همان جمهوری اسلامی هستند به چاپ رسیده است. کیوان در مطلب خود خطاب به آنهایی که می گویند رفتار جمهوری اسلامی در ایران با رفتار اسلام واقعی فرق می کند، نوشته است اتفاقا این عین اسلام است و جمهوری اسلامی دارد اسلام واقعی را نمایندگی می کند. منظور کیوان از اسلام واقعی این است که این همه جنایت و ترور و آدم کشی و بکار گرفتن قوانین قرون وسطایی برای سرکوب مخالفین خود  تنها از دین اسلام واقعی برمیاید. به علاوه این مطلب در سایت روزنه به این نشانی نیز درج شده است www.rowzane.com.

 

در “قانون مجازات اسلامی” که در روز ۹ سپتامبر در مجلس قانونگذاری ایران به تصویب رسیده است برای بازگشت از اسلام (ارتداد) مجازت مرگ تعیین شده است. در این قانون از دو نوع “مرتد” سخن می‌رود: مرتد فطری و مرتد ملی. مرتد فطری کسی است که یکی از والدینش مسلمان بوده و خود پس از بلوغ  به اسلام رو آورده، سپس از آن رویگردان می‌شود و مرتد ملی کسی است که والدین غیرمسلمان داشته اما خود در سن بلوغ دین اسلام را پذیرفته و سپس از آن خارج می شود.

 

کیوان سوفسطائی و دیگر پناهندگان ایرانی بی دلیل تصمیم به ترک ایران نگرفته اند. آنها بدلیل ترس از اجرای این قوانین ظالمانه در مورد خود تصمیم به ترک کشور می گیرند. از آنجایی که خانم افسانه وحدت مسئول سازمان اکس مسلم در سوئد در نامه خود به تاریخ ۳۰ ژانویه ۲۰۱۰ به اداره مهاجرت در سولنا عضویت وی را در سازمان اکس مسلم تائید کرده است، فدراسیون نیز مراتب نگرانی خود را در مورد حکم دیپورت کیوان سوفسطائی به ایران اعلام می دارد و از اداره مهاجرت می خواهد نه تنها نباید کیوان را به ایران دیپورت کرد، بلکه باید برطبق اطلاعات جدیدی که فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی و سازمان اکس مسلم در اختیار اداره مهاجرت گذاشته اند، مطابق اصل ۵۱ بند ۲ قانون کنوانسیون ژنو، کیوان سوفسطائی باید تحت حفاظت قرار گیرد و حق پناهندگی وی در سوئد برسمیت شناخته شود.

با احترام عبدالله اسدی

دبیر همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

۱  ژانویه ۲۰۱۱

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ