تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: از حق زندگی مهاجران افغانستانی در ایران دفاع کنید دوشنبه, ۸ام دی, ۱۳۹۳

جمهوری اسلامی فروش مواد غذایی به مهاجران افغانستانی را ممنوع و اعلام کرد که نانوایی ها،سوپرمارکت ها و مراکزی که مواد غذایی به اتباع افغانستانی “غیرمجاز” میفروشند، پلمپ و جریمه خواهند شد.این ممنوعیت ها شامل اتوبوس ها و اماکن عمومی نیز می شود.
تبعات رفتار ضد بشری جمهوری اسلامی به پناهندگان و مهاجران افغانستانی بسیار وحشتناک و غیرقابل توصیف است. به اجرا گذاشتن طرح ممنوعیت فروش مواد غذایی به اتباع افغان تحت نام افراد غیرمجاز، دست هر جک و جانوری را باز می گذارد تا هر نوع برخورد خشونت بار و اعمال غیرانسانی علیه هزاران انسان آواره و بی پناه افغانستانی در ایران انجام داده و به هرجنایتی علیه آنها دست بزنند. حمله به محل مسکونی پناهندگان و به آتش کشیدن محل زندگی آنها در شهر یزد، رفتار و اعمال پلید معلم یک مدرسه در شهرستان پاکدشت استان تهران برای تنبیه چهار دانش‌آموز افغان و مجبور کردن آنها به اینکه “دست خود را در توالت فرو کرده و سپس در دهان خود کنند”، ممنوعیت ورود افغانها به یک پارک تفریحی در اصفهان موسوم به پارک صفه در روزسیزده بدر،عدم صدور مدارک هویت برای آنها، به گلوله بستن پناهجویان در مرزهای ایران و افغانستان، پخش فیلمی در شبکه‌های اجتماعی از «برخورد تحقیرآمیز» یک مامور نیروی انتظامی با اتباع افغانستانی در ایران، ممانعت از ادامه تحصیل در استانهای مختلف ایران حکایت از یک فاجعه انسانی علیه مهاجران افغانستانی دارد.
تعرض به حق زندگی مهاجران افغانستانی به جایی رسیده که فروش مواد غذایی به آنها ممنوع اعلام می شود تا از فرط گرسنگی بمیرند و قربانی سیاست کثیف و نژاد پرستانه واعمال پلید جمهوری اسلامی شوند. ممنوعیت خرید مواد غذایی، ممنوعیت حق سکونت، ممنوعیت رانندگی، ممنوعیت حق تحصیل، ممنوعیت حق اشتغال به کار، ممنوعیت داشتن مدارک هویت، ممنوعیت حق درمان و استفاده از خدمات بهداشتی همه و همه به قانون علیه مهاجران افغانستانی در ۱۱استان ایران تبدیل شده است.
این رفتارها علیه مهاجرین افغانستانی باید از سوی سازمانهای بشردوست و مدافع حقوق پناهندگی و مراجع بین المللی محکوم شود.
کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل باید در این مورد دخالت کند و این رفتار شرم آور جمهوری اسلامی علیه مهاجران افغانستانی را محکوم کند. مهاجران افغانستانی اگر می دانستند در مملکت خودشان امنیت و آسایش است تن به این همه ظلمی که سالهاست در آیران به آنها روا می شود نمی دادند.

اخراج و پس فرستادن مهاجران افغانستانی باید فورا متوقف شود. باید حق شهروندی پناهجویان به رسمیت شناخته شود. تبلیغات فاشیستی اسلامی علیه پناهجویان باید فورا پایان یابد.

اردوگاه های پناهجویان افغانستانی باید فورا و بلادرنگ از نظر امنیت، بهداشت، تغذیه و دیگر امکانات رفاهی بهبود پیدا کند.

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی
۲۹ دسامبر ۲۰۱۴

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ