تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: تلاش اروپا و آفریقا برای حل بحران پناهجویان جمعه, ۲۸ام آذر, ۱۳۹۳

۵۸ کشور اروپایی و افریقایی در روم در مورد سیاست مهاجرت در سال های بعدی مشورت می کنند. فرانک والتر شتاینمایر وزیر خارجه آلمان فدرال و جنتیلونی وزیر خارجه ایتالیا سرانجام خواهان یک راه حل دوامدار شدند.

در مباحثات روی پناهجویانی که می خواهند به اتحادیه اروپا بیایند، فرانک والتر شتاینمایر وزیر خارجه آلمان فدرال از یک همکاری مستحکم تر با کشورهای زادگاه پناهجویان حمایت کرد. او در یک مقاله مشترک با پاولو جنتیلونی، همتای ایتالیایی اش در روز نامه «فرانکفورتر روند شاو» نوشته است: «راه حل دوامدار تنها مشترکاً با کشورهای زادگاه پناهجویان و کشورهایی ممکن است که پناهجویان از آن ها عبور می کنند.»

به مناسبت نشست ۵۸ کشور اروپایی و افریقایی در مورد سیاست مهاجرت در آینده در روم، هر دو وزیر در روزنامه در این مقاله نوشته اند که «ما می خواهیم و باید از تدابیر صرفاً پولیسی و بشردوستانه فراتر رویم» و به جای آن باید مشترکاً با کشورهای زادگاه و کشورهای مورد عبور پناهجویان یک استراتژی برای آینده تدوین گردد.

این پیشنهاد به طور خاص برای کشورهای شاخ افریقا و کشورهای مورد عبور در ساحل مدیترانه صادق می باشد. در اینجا برنامه ای برای بهبود شرایط اجتماعی – اقتصادی و حقوقی پناهجویان و مهاجران در کشورهایی مهم می باشد که «راه های مهاجرت» از آن ها می گذرند . این امر می تواند فشار ناشی از این رفت و آمدها را کاهش دهد. شتاینمایر و جنتیلونی هر دو گفته اند که بحران مهاجرت زمانی حل می شود که این موضوع بخش اساسی و جدایی ناپذیر سیاست خارجی اروپا گردد.

«سیاست پناهجویان نباید درست در مرز آلمان آغاز گردد»

توماس دیمیزیر وزیر داخله آلمان فدرال در پایتخت ایتالیا گفته است که هدف باید آن باشد که از طریق همکاری بهتر با کشورهای زادگاه پناهجویان، دلایل مهاجرت کاهش داده شوند. او خاطر نشان کرده است که «سیاست پناهجویان نباید درست در مرز آلمان آغاز گردد».

علاوه بر این به گفته او، هدف باید این باشد که پایگاه های باندهای قاچاق انسان از بین برده شده و یک سیاست همآهنگ شده برای کاهش پناهجویی اتخاذ شود. وزیرداخله آلمان فدرال گفت که قبل از همه باید در لیبیا به یک ثبات دوامدار دست یافت: «در صورتی که به بستن راه های غیرقانونی موفق شویم، من حاضرم به همان پیمانه امکانات قانونی را برای مهاجرت به اروپا باز کنم، اما هر دو کار یکجا با هم صورت گرفته نمی توانند».

روز پنج شنبه وزرای خارجه و داخله ۵۸ کشور یک اعلامیه را تصویب کردند که طبق آن ضمن سایر موارد، تلاش می شود شبکه های قاچاقبران انسان در امتداد راه بین بخش سفلی صحرای افریقا و اروپا نابود گردند. در آنچه به نام «پروسه رباط» یاد می شود، ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا به شمول ناروی و سویس شرکت دارند. علاوه بر این ۲۸ کشور از افریقای مرکزی، غربی و شمالی نیز شامل این پروسه اند. نمایندگان سومالیا و حبشه، دو کشور بسیار مهمی که پناهندگان از آنجاها می آیند، در این اجلاس شرکت ندارند.

توافق برای کمک به نواحی در آلمان

در عین زمان حکومت مرکزی و حکومت های ایالتی در آلمان توافق کردند که میلیون ها یورو به نواحی ای کمک شود که شمار بیشتر پناهجویان در آنجاها مسکن گزین شده اند. پیش از نشست شورای عالی ایالات آلمان، در حلقه های حکومت های ایالتی گفته شده است که در سال آینده این نواحی ۵۰۰ میلیون یوروی بیشتر به دست خواهند آورد. حکومت مرکزی آلمان ابزار آمادگی نموده است که در صورت ادامه این اضافه باری، یک بار دیگر در سال ۲۰۱۶ چنین مبلغی به آن ها پرداخته خواهد شد.

 

Untitled

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ