تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: افزایش پرونده های رد شده استان کبک کانادا چهارشنبه, ۲۶ام آذر, ۱۳۹۳
کبک یکی از استان‌های کانادا است.کبک تنها استان کانادا با جمعیت غالباً فرانسوی زبان و تنها استان این کشور است که تنها زبان رسمی آن در سطح استانی فرانسوی است.

این استان از نظر جغرافیایی بزرگ‌ترین و از نظر جمعیت دومین استان کانادا (پس از اونتاریو) به شمار می‌رود.

استان کبک تا سال ۲۰۲۱، به منظور جایگزینی پست های خالی تخصصی و پست های افراد بازنشسته با کمبود حدود یک میلیون نفر نیروی کار متخصص مواجه است. این در حالی است که طبق گزارش روزنامه Le Devoir، امسال بالغ بر ۵۲ درصد از درخواستهای دریافتی از متخصصین خارجی با رد تقاضا توسط استان کبک مواجه شد. این درخواست ها در بازه زمانی اول ژانویه تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۴ یا مشروط و یا اینکه کلا رد شده اند . این رقم در سال ۲۰۱۳ ، ۳۵درصد بود.
به نظر انجمن کبکی وکلای حقوق مهاجرت (AQAADI) ، رقم بالای مردودی، بسیار نگران کننده می باشد. اغلب درخواستهای مهاجرتی نیرویهای کار متخصص کبک به دلایل واهی و غیر منطقی رد شده اند.
در واقع ، طبق بررسیهای انجام شده؛ اداره مهاجرت کبک از آغار سال جاری تا پایان ماه سپتامبر، تعداد ۱۹۳۰۰ پرونده دریافت کرده است. ۳۷درصد از این پرونده ها را مشروط و ۱۵ درصد را مردود اعلام کرده است. با وجود اینکه تعداد درخواستهای دریافتی درمدت مشابه در سال ۲۰۱۳ نسبت به سال جاری بیشتر بود، از مجموع ۲۴۵۰۰ درخواست در آن سال، تنها ۱۸ درصد مشروط و ۱۷ درصد مردود اعلام شدند. آقای بوردو در ادامه خاطر نشان کرد: « افسرهای اداره مهاجرت قبل از بررسی کامل پرونده ها ، به محض اینکه یکی از مدارک متقاضیان، مطابق با فرمت مورد نظر نباشد و یا کسری مدارک داشته باشند، درخواست آنها را مردود اعلام می کنند.
به گزارش روزنامه Le Devoir و به نقل از وکلای مهاجرت، از جمله دلایلی که موجب مشروط شدن و یا رد میشود، میتوان به عدم ارسال ریز نمرات دوره دبیرستان در حالی که متقاضی مدارک دانشگاهی خود را ارائه داده است، اشاره نمود. و یا دربرخی موارد تنها به دلیل اینکه اصل مدارک را به جای کپی تایید شده آنها ارسال کرده اند و از این قبیل اشکالات پرونده رد می شود.QuebecCity-Quebec_City_Funiculaire1
قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ