تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 116

بایگانی

دسته‌ها

_
:: درباره عملیات انتحاری در سوئد و راه مقابله با تروریسم اسلامی نامه سرگشاده به نخست وزیر٬ هیئت دولت و نمانیدگان پارلمان سوئد! دوشنبه, ۲۹ام آذر, ۱۳۸۹

باز هم جریانات تروریستی اسلامی وحشت آفریدند. عملیات تروریستی شنبه یازدهم دسامبر درمرکز شهر استکهلم بحق نفرت عمومی به این اقدام را برانگیخته است. آنچه که برای مردم بیدفاع سئوال برانگیز است این است که چرا آنان مورد حمله قرار میگیرند!؟ ریشه این عملیات کور تروریستی در کجاست!؟ چگونه باید از شر این تحرکات وحشیانه در امان بود. مردم انتظارات دارند سیاستهای شفاف و رسمی دولت سوئد درمقابله با تروریسم اسلامی را بدانند.

بعد از عملیات تروریستی لندن و مادرید و تهدید مکرر برای انجام عملیات در کشورهای اروپایی٬ بالاخره نوبت به استکهلم رسید. این حادثه بدون شک تاثیرات مخرب و دراز مدتی بر جامعه سوئد خواهد داشت. نگرانی دائمی از خطر بروز یک اقدام تروریستی دیگر برفراز جامعه قرار دارد. از سوی دیگر آزادیهای آحاد افراد جامعه با اعمال محدودیتهای پلیسی و امنیتی مورد تهدید قرار میگیرد. همچنین زندگی هزاران مهاجر و پناهجوی ساکن سوئد نیز می تواند دستخوش دگرگونیهای منفی شود. هم اکنون این عملیات تروریستی به مستمسکی  برای حملات بیشتر به خارجیان از سوی جریانات نژادپرست تبدیل شده است و این می تواند به  نوبه خودعواقب فاجعه آمیزتری بهمراه داشته باشد.

 

ما بر این باوریم که:

 

١ــ تروریسم در هر شکلی٬ دولتی و غیر دولتی محکوم و عملی ضد بشری است! برای اسلام سیاسی٬ ترور و ایحاد رعب و وحشت  یک اسلحه مهم و ا ساسی برای مطرح شدن بعنوان یک آلترناتیو سیاسی ــ اجتماعی است.

 

۲ــ اسلام سیاسی در اساس خود با هر گونه تمدن٬ آزادیخواهی و موازین جامعه مدرن ضدیت دارد و به آزادیهای فردی٬ مدنی و سکولاریسم در کشورهای غربی بعنوان یک مانع جدی گسترش خود می نگرد و برای از میان برداشتن این سد٬ به هر تقلایی دست میزند! بهانه قرار دادن کاریکاتورهای محمد برای کشتن مردم بیدفاع٬ نمونه بارزی از آزادی ستیزی و انسان ستنیزی این جریانات است.

 

٣ــ حکومتهایی مانند جمهوری اسلامی و شرکای خاورمیانه ای اش که  تروریسم بخش جدایی ناپذیر سیاستهای داخلی و خارجی آنهاست، منبع اصلی تامین زرادخانه تروریسم اسلامی  و صدور اسلام سیاسی در جهان هستند!

 

۴ــ سفارتخانه جمهوری اسلامی ایران بزرگترین مرکز جاسوسی و تروریستی در سوئد٬ آزادنه و با چشم پوشی آگاهانه دولت سوئد٬ مشغول اجرای انواع طرحها و فعالیتهای جاسوسی و تروریستی در اروپاست و کشور سوئد را به بهشت تروریسم اسلامی بدل کرده است. موارد متعددی از طرح های تروریستی و جاسوسی جمهوری اسلامی در سوئد توسط دولت شناخته شده است اما متاسفانه دولت سوئد با سکوت و مماشات با آنها برخورد کرده است.

 

۵ــ سازش دول غربی و از جمله دولت سوئد با اسلام سیاسی که تحت عنوان سیاست شکست خورده تقویت جریانات اسلامی میانه رو در مقابل تندروها توجبه می شود باعث شده است که کل اسلام سیاسی در این کشورها از این سیاست بنفع پیشروی خود استفاده کنند و طبعا تروریستهای اسلامی در محیط بمراتب مساعدتری اقدامات ضد انسانی خود را دنبال کنند. مراکز رسمی جریانات اسلامی در اروپا عملا به محل سربازگیری جریانات تروریستی بدل شده است. همچنین مدارس اسلامی که کودکان را با حس نفرت به همنوعان غیر مسلمان پرورش می دهند بعنوان یکی از عوامل مهم در تولید تروریستهای آتی عمل می کنند. باز گذاشتن دست امامان اسلامی در گتوها و نیز محیط های اسلامی در اعمال بی حقوقی بویژه به زنان و کودکان دریچه ای شده است که جریانات اسلامی خواهان اجرای قوانین شریعه اسلامی در اروپا شوند. امری که به نوبه خود موجب تقویت اسلام سیاسی میشود.

 

۶ــ  در چنین اوضاعی جریانات راست و نژادپرست در پی این هستند که از آب گل آلود ماهی بگیرند و جو جامعه را علیه خارجی تباران و افراد گریخته از کشورهای اسلام زده تحریک کنند.

 

با اجرای عملیات تروریستی درمرکز شهر استکهلم٬ دیگر بخوبی مشخص شده است که راه مبارزه با تروریسم اسلامی و در امان ماندن از تهدیدات تروریستی، باج و خراج دادن به آنها نیست! سیاستی که سالهاست دولت سوئد در پیش گرفته است. برای دفاع از منافع آحاد جامعه در مقابل عملیات تروریستی باید دامنه نفوذ و امکانات این جریانات را خشکاند. اگر دولت سوئد و احزاب پارلمانی واقعا می خواهد این کشور از شر تروریسم اسلامی در امان بماند باید از جمله سیاستهای زیر را عملی سازد:

 

١ــ پایان دادن به مماشات با حکومت های اسلامی از جمله جمهوری اسلامی ایران و پایان دادن به حمایت از مساجد و امامان و پروژه های تبلیغاتی آنان. دولت سوئد حق ندارد از مالیات مردم سوئد امکانات مالی و رسانه ای در اختیار این جریانات قرار دهد. در عوض دفاع از مبارزات مردم آزدیخواه و به تنگ آمده از حکومتهای اسلامی تروریستی در جهان و تقویت جنبشهای سکولار و آزادیخواه در این کشورها٬ عملا به  دامنه نفوذ اسلام سیاسی در سطح بین المللی خاتمه میدهد.

 

۲ــ دفاع از موازین و استانداردهای سکولار جامعه در مقابل هرگونه تعدی مذهب و اسلامیون و اعمال  قوانین واحد جهانشمول انسان برای همه شهروندان جامعه صرفنظر از هر عقیده و باوری!

 

٣ــ دفاع بی قید و شرط از آزادی بیان و بویژه آزادی نقد مذهب!

 

۴ــ ممنوعیت مدارس مذهبی و تاکید بر سکولار بودن آموزش و پرورش!

 

۵ــ  کنترل دفاتر مالی سازمانهای اسلامی و نحوه تامین بودجه آنان!

 

 

 • ·        عبداله اسدی؛ فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی
 • ·        مهین علیپور٬ سازمان علیه تبعیض ــ استکهلم
 • ·        افسانه وحدت؛ نهاد اکس مسلم٬ واحد سوئد
 • ·        کریم شامحمدی؛ نهاد کودکان مقدمند ــ استکهلم
 • ·        مرجان واعظ؛ فعال اجتماعی ــ استکهلم
 • ·        فریده آرمان٬ کمیته دفاع از حقوق زنان ــ مالمو
 • ·        سوسن صابری٬ مدیر رادیو همبستگی ــ گوتنبرگ
 • ·        محمد امیری٬ کمیته بین المللی علیه اعدام ــ استکهلم
 • ·        احمد فاطمی؛ کمیته بین المللی علیه اعدام ــ گوتلند
 • ·        غریبه حسینی؛ فعال دفاع از حقوق زنان ــ هلسینبورگ
 • ·        اسمعیل مردوخی؛ فعال اجتماعی ــ بروس
 • ·        کیمیا پازوکی؛ فعال اجتماعی ــ استکهلم
 • ·        حسن صالحی؛ فعال سیاسی ــ مالمو
 • ·        سیامک بهاری؛ فعال سیاسی ــ استکهلم
قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ