تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: اطلاعیه مطبوعاتی اتحادیه بین المللی برای حقوق پناهندگان ایرانی چهارشنبه, ۲۴ام آذر, ۱۳۸۹

در اعتراض به نقض حقوق بشر پناهندگان توسط کمیساریای عالی سازمان ملل، پناهندگان ایرانی در ترکیه دست به تظاهرات گسترده خواهند زد. اتحادیه بین المللی برای حقوق پناهندگان ایرانی حمایت خود را از آنان اعلام میدارد.

مترجم – لاله گیلانی

 

پناهندگان ایرانی به خیابانهای آنکارا خواهند ریخت تا خواسته های خود را که مبنی بر رعایت حقوق بنیادی پناهجویان است به گوش کمیساریای عالی سازمان ملل برسانند. اتحادیه ای متشکل از سازمانهای بین المللی که برای احقاق حقوق ایرانیان فعالیت کرده اند، از کمپین پناهندگان ایرانی در ترکیه حمایت میکند. تقاضای عمده پناهندگان و سازمانهای حامی آنان در درجه اول، شناسایی رسمی پناهجویان به عنوان پناهنده می باشد.اطلاعیه مطبوعاتی اتحادیه بین المللی برای حقوق پناهندگان ایرانی فیلادلفیا، پنسیلوانیا، ۱۵ آذر ۱۳۸۹

 

در پی انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ و اعتراض و شورش ملت ایران و سرکوبی متعاقب بدست دولت اسلامی، هزاران نفر از پناهجویان ایرانی که قربانیان تجاوز، شکنجه و سرکوب سیاسی هستند، همانند موجی از طریق مرزهای مشترک، به ترکیه سرازیر شده اند. در حالیکه بر طبق قوانین کمیساریای عالی سازمان ملل، اهداء پناهندگی، ضمانت امنیت و خودداری از بازگشت اجباری حق مسلم پناهجویان ایرانی میباشد، حقوق آنان بطور مکرر در ترکیه توسط کمیساریای عالی سازمان ملل نادیده گرفته شده و نقض میگردد.

 

رسیدگی به درخواست پناهندگی بسیار طولانی میباشد و شرایط زندگی پناهجویان باور کردنی نیست. پلیس ترکیه و همچنین عوامل جمهوری اسلامی با خشونت و فحاشی با پناهجویان ایرانی رفتار میکنند و درخواست به رسمیت شناختن حق پناهندگی بسیاری از پناهجویان بدون دلیل رد میشود. یکی از پناهندگان که خود را متین معرفی میکند و از کشور کانادا قادر به دریافت پناهندگی گشته است میگوید: “ما میدانیم که حقوق پناهندگان به دلیل بی کفایتی کمیساریای عالی سازمان ملل پایمال میشود. نباید اجازه داد کمیساریای عالی سازمان ملل به این روند ادامه دهد.”

 

به دلیل عدم بررسی به وضع پرونده های آنان توسط کمیساریای عالی سازمان ملل، پناهندگان ایرانی که در حال حاضر در ناامیدی به سر برده و در معرض خطر میباشند، به خیابانهای آنکارا خواهند ریخت تا خواستار رعایت حقوق بنیادی پناهجویان شوند. سهیلا نیکپور، یکی از فعالین شبکه عفو پناهندگان ایرانی، میگوید، “این وضعیت قابل قبول نیست. سازمان ما به مبارزه خود ادامه میدهد تا روزی که پایمالی حقوق پناهجویان متوقف شود و کمیساریای عالی سازمان ملل از پناهندگان ایرانی و حق آنان حفاظت کند.”

اتحادیه ای متشکل از سازمانهای بین المللی که برای احقاق حقوق ایرانیان فعالیت کرده اند، از کمپین پناهندگان ایرانی در ترکیه حمایت میکند. تقاضای عمده پناهندگان و سازمانهای حامی آنان در درجه اول، شناسایی رسمی پناهجویان به عنوان پناهنده می باشد. تا زمانی که پناهندگی به پناهجویان اعطا شود، کمپین دفاع از پناهجویان خواستار بهبود وضعیت تمامی پناهجویان در ترکیه است چنانکه تقاضای پناهندگی به طور عادلانه و با کفایت بررسی گشته و روند آن شفاف گردد. در این راستا، کمیساریای عالی سازمان ملل بایستی پاسخگوی تمامی مسئولیتهای خود باشد.

 

تا احقاق حقوق پناهندگی و بررسی به تقاضاهای پناهجویان، مبارزه سازمان داده شده و مشترک در داخل و خارج از ترکیه ادامه خواهد یافت.

تماس با ما:

سهیلا نیکپور

ماریا روحالی

اتحادیه بین المللی برای حقوق پناهندگان ایرانی

ایمیل:

icri.refugees@gmail.com

تلفن:

۲۰۲.۶۳۰.۰۳۸۵

 

Translation by Laleh Gillani

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ