تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 116

بایگانی

دسته‌ها

_
:: اعتراضات و مبارزات صدها پناهجو در استان بایرن آلمان ادامه دارد دوشنبه, ۲۲ام آذر, ۱۳۸۹

 

اعتراضات و مبارزات پناهندگان برعلیه سیاستهای دولت محلی بایرن وارد چندمین هفته خود شده است. اعتراض پناهجویان به شرایط اقامت، وضعیت غذایی و محدودیت رفت و آمد به خارج از اردوگاههای پناهندگی و سیاستهای غیرانسانی مسئولین و ادارات دولتی می باشد که زندگی را بر صدها  پناهجو در منطقه بایرن تبدیل به جهنم کرده است، می باشد. یکی از قوانین غیر انسانی دولت آلمان این است که پناهجویانی که در اردوگاههای پناهندگی زندگی می کنند تا ۴ سال اجازه رفت و آمد به شهرهای دیگر را ندارند. یک خواست اساسی پناهجویان در بایرن اجازه رفت و آمد بدون قید و شرط پناهجویان به شهرها و کمپهای دیگر پناهندگان است.

 از اواسط سپتامبرامسال در اعتراض به این سیاستها صدها پناهجو دست به اعتراض و مبارزه برای به دست آوردن خواسته های خود زدند. این مبارزات انعکاس وسیعی در رسانه های محلی و سراسری آلمان داشته است. تا زمان صدور این اطلاعیه سه شنبه ۷ دسامبر ۲۰۱۰ دولت و مسئولین محلی هیچگونه واکنشی به این اعتراضات نشان نداده اند و از پاسخ گویی به خواستهای برحق پناهجویان سر باز زده اند. تابحال بیش از ۲۰۰ نفر از پناهجویان دست به تحصن و اعتصاب غذا زده اند. پناهجویان اعلام کرده اند تا رسیدن به خواستهایشان دست از مبارزه و اعتراض برنخواهند داشت.

خواستهای پناهجویان عبارتند از:

۱. پرداخت وجه نقدی به جای بسته غذایی

۲.  احترام به حریم خصوصی و یک زندگی شایسته انسان و برخورداری از حق مسکن به جای اقامت اجباری  در اردوگاههای پناهندگی

۳. بهبود فوری وضعیت بهداشت و سلامتی

۵. لغومحدودیت رفت و آمد

۵. حق کار و فعالیت

همبستگی- فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی واحد آلمان ضمن اعلام حمایت و پشتیبانی قاطع و همه جانبه خود از اعتراضات ومبارزات پناهجویان، سیاستهای ضد پناهندگی دولت محلی بایرن را بشدت محکوم می کند.

ما از همه خواستهای برحق و انسانی پناهندگان متحصن دفاع کرده و اعلام می کنیم  که در این اعتراض و مبارزه در کنار شما عزیزان خواهیم  بود و پا به پای شما خودمان را در این مبارزه و برای رسیدن به خواستهای برحق شما شریک دانسته و هر اقدامی از دستمان بر آید در حمایت و گسترش این مبارزه دریغ نخواهیم کرد. با اتحاد و ایستادگی و مبارزه، بدون شک خواهیم توانست تعرضات دولت محلی بایرن به حق و حقوق پناهندگان را عقب بزنیم. در این اعتراض و مبارزه ما در کنار شما عزیزان هستیم.

فدراسیون همه پناهجویان و مدافعین حقوق پناهندگی را به شرکت گسترده در تظاهرات پناهجویان که در روز پنجشنبه ۲۱ دسامبر در مونیخ  برگزار می شود، فرا میخواند. فدراسیون در آلمان تمام نیروی خود را برای دفاع از خواسته های انسانی پناهجویان متحصن بکار خواهد گرفت. وعده ما پنجشنبه ۲۱ دسامبر در مونیخ

 

همبستگی- فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی واحد آلمان

۱۸آذر ۱۳۸۹، ۹ دسامبر ۲۰۱۰

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ