تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: عضو تیم ملی جودوی ایران خبر پناهندگی به آلمان را تایید کرد چهارشنبه, ۱۷ام آذر, ۱۳۸۹

bazikon_263_x_198

وحید سرلک، عضو تیم ملی جودو ایران با تایید خبر پناهندگی اش به آلمان گفت: «احسان رجبی ملی پوش سنگین وزن جودو نیز همین وضعیت را دارد و به زودی برای تیم ملی آمریکا مبارزه خواهد کرد.» ملی پوش سبک وزن جودوی ایران، در مسابقات جهانی ۲۰۰۹ هلند که همه اعضای تیم ایران از دور مسابقات حذف شدند، رتبه پنجم را نصیب خود کرد تا موفق ترین عضو تیم باشد. وی می گوید:”از سیاست های غلط فدراسیون خسته شدم و دیگر به ایران بازنخواهم گشت. درخواست پناهندگی خود را داده ام از این پس برای تیم ملی آلمان بازی خواهم کرد. یک ایرانی هستم و به ایرانی بودن خود افتخار می کنم ولی آلمان مرا برای خودم می خواهد نه چاپلوسی.”


در تعطیلات نوروزی سال ۱۳۸۹، فدراسیون جودو اعلام کرد با توجه به نمایش عالی سرلک در هلند، او با انعقاد قرارداد به باشگاه المپیک روتردام پیوسته است. در آن مقطع گفته شد که سرلک به اتفاق ون تیچلت قهرمان بلژیکی جهان، این تیم را در فصل جاری یورولیگ همراهی خواهند کرد.

سرلک مدتی بعد به ایران برگشت تا مجدداً برای حضور در لیگ هلند، به این کشور برگردد اما این بار، روادید هلند برای او صادر نشد. مدتی بعد، سرلک به آلمان رفت. اما این بار، دیگر بازگشتی در کار نبود.

فدراسیون جودو اعلام کرد او مثل یک سرباز، همیشه در خدمت تیم ملی است و هرگاه به او نیاز داشته باشیم به ایران خواهد آمد. اردیبهشت ماه سال جاری، مسابقات گزینشی المپیک در تونس برگزار می شد اما سرلک به ایران نیامد.

در ماه خرداد، برای مسابقات گزینشی المپیک در اسپانیا از او دعوت شد اما وی باز هم از بازگشت به ایران خود داری کرد. تیرماه در مسابقات جایزه بزرگ روسیه نیز این جودوکا، دعوت مربیان تیم ملی را بدون پاسخ گذاشت.

شهریورماه نیز در اردوی تیم ملی در فرانسه و سپس مسابقات جهانی در توکیو، باز هم جای خالی سرلک در تیم ملی محسوس بود.

این در حالی بود که در پی هر غیبت این جودوکار ایرانی، فدراسیون اعلام می کرد او در مسابقات بعدی به ایران برمی گردد و تیم ملی را همراهی می کند.

رییس فدراسیون نیز تاکید کرد که در بازی های آسیایی گوانگجو، سرلک عضو تیم همواره ناموفق جودوی ایران خواهد بود. اما در گوانگجو نیز سرلک حاضر نبود تا از ناکامی های جودوی ایران بکاهد.

اظهارات سرلک پس از پناهندگی

خبرگزاری مهر، گفت و گویی با وحید سرلک انجام داده است. او می گوید: «سال ۲۰۰۵ با وعده مسئولان فدراسیون، برای جلوگیری از محرومیت فدراسیون جودو، مصلحتی باختم تا دور بعد به نماینده اسرائیل برخورد نکنم. چرا که اگر من با اسرائیلی بازی نمی کردم فدراسیون محروم می شد. در حالی که می توانستم به مدال برنز برسم. اما وقتی به ایران برگشتم همه قول های خانه و ماشین فراموش شد.»

سرلک در ادامه گفته است: «زمانی که تیم ملی نتیجه می گرفت نمی دانم چه اتفاقی می افتاد که فقط وضع مالی رییس فدراسیون و سرمربی تیم بهتر می شد. ما چند ماه به چند ماه حقوق نمی گرفتیم ولی سرمربی تیم ملی، ماشین مدل بالا و جدید می خرید.»

او همچنین مدعی شد که سرمربی تیم ملی جودو برای دعوت بازیکنان و حمایت در تیم ملی از آن ها پول می گیرد.

جودوکای پناهنده شده به آلمان می گوید: «از سیاست های غلط فدراسیون خسته شدم و دیگر به ایران بازنخواهم گشت. درخواست پناهندگی خود را داده ام از این پس برای تیم ملی آلمان بازی خواهم کرد. یک ایرانی هستم و به ایرانی بودن خود افتخار می کنم ولی آلمان مرا برای خودم می خواهد نه چاپلوسی.»

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ