تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 116

بایگانی

دسته‌ها

_
:: پناهجویان آلمان شب را بالای درخت سپری کردند جمعه, ۷ام آذر, ۱۳۹۳

هفت تن از پناهجویانی که اعتصاب غذایی کرده اند در یک اعتراض جنجال برانگیز بعد از این که کمپ موقتی شان توسط پولیس در مرکز شهر مونشن آلمان برچیده شد، به درخت ها بالا شدند و شب را در شاخه‌های درخت سپری کردند.

پولیس شهر مونشین ناوقت روز چهار شنبه (۵ قوس/ ۲۶ نوامبر) به اعتصاب غذایی و نوشیدنی حدود ۳۰ پناهجو پایان داد. سخنگوی پولیس مونشن گفت که دستور برچیدن این کمپ موقتی در پیش روی دروازه «زندلینگر» برای محافظت پناهجویان از پایین آمدن درجه حرارت بدن شان صادر شده بود. همین که پولیس به برچیدن کمپ شروع کرد، ۱۲ تن از پناهجویان به درخت‌ها بالا شدند.

پنج تن از این پناهجویان معترض بعد از گفتگو با روان‌شناسان پولیس از درخت پایین شدند، اما هفت تن دیگر شب را در شاخه‌های درخت به سر کردند. پولیس ساعت‌ها با آن‌ها گفتگو کرد تا آن‌ها را قناعت دهد که از شاخه‌های درخت پایین شوند. برای بسیاری این مهاجران خدمات صحی فراهم شده است. پولیس مونشن گفته است که در این عملیات ۵۰۰ مامور موظف شده بودند و اطراف این کمپ به روی ترافیک مسدود شده بود.

پناهجویانِ بالا شده به درخت سالم اند

این پناهجویان صبح روز پنج شنبه از درخت‌ها پایین آمدند. سخنگوی پولیس مونشن گفت: «آن‌ها صحیح و سالم هستند.» فعلا دیتر رایتر، شهردار مونشن با این پناهجویان در حال مذاکره قرار دارد.

این پناهجویان اعتصاب غذایی را روز شنبه شروع کرده بودند. آن‌ها به این ترتیب برای دسترسی به حق ماندن در آلمان و علیه اسکان شان در مکان‌های جمعی اعتراض کردند. این پناهجویان روز چهار شنبه به اعتراض شان شدت بخشیدند و نه تنها از خوردن بلکه از نوشیدن نیز خودداری کردند.

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ