تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: کشته شدن ۲۴ پناهنده در تنگه بسفر در ترکیه دوشنبه, ۱۲ام آبان, ۱۳۹۳

به گفته مقامات ترکیه، در پی غرق شدن قایق حامل مهاجران در سواحل شمالی استانبول دست‌کم ۲۴ نفر کشته و شماری دیگر مفقود شدند.این حادثه در محل تلاقی تنگه بسفر و دریای سیاه اتفاق افتاده است.براساس گزارش های دریافتی در حال حاضر عملیات نجات وسیعی توسط گارد ساحلی در جریان است.

روزنامه حریت ترکیه به نقل از یک گارد ساحلی نوشته که کشته شدگان این حادثه همه افغان بوده اند و کاپتان کشتی هم که شهروند ترکیه بوده، جان داده است.

وزیر حمل و نقل ترکیه گفته که گذرنامه‌های ۹ تن از قربانیان بدست آمده که نشان می‌دهد آنها اهل افغانستان هستند اما گفته که ملیت بقیه غرق شدگان مشخص نیست.

به گفته خبرنگاران هنوز علت غرق شدن این قایق که حامل ۴۰ مسافر بوده، مشخص نیست. هر چند که تعداد زیاد مسافر، هوای بد، وضعیت نامناسب قایق و حتی برخورد این قایق با قایقی دیگر از جمله احتمالات بروز این حادثه عنوان شده است.شماری کودک در میان مسافران گزارش شده است.به گزارش رسانه ها، حمل مهاجر در این منطقه توسط قایق امری غیرعادی است.

گفته شده احتمالا این مهاجران در تلاش بودند تا از این طریق به رومانی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است، وارد شوند.

دو ماه پیش گروه دیگری از مهاجران که اکثر آنها از کشورهای سوریه و افغانستان بودند، توسط گارد ساحلی ترکیه در سواحل شمالی آن کشور نجات یافتند.

به گزارش روزنامه حریت، از زمان آغاز جنگ داخلی در سوریه، هزاران پناهجو در تلاشند تا از طریق سواحل غربی و جنوبی ترکیه راهی کشورهای اتحادیه اروپا شوند.

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ