تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: خراج گروهی پناهجویان افغان در گفتگو با احمد زکی خلیل، فعال پناهجویی و نسیم سحر، مدیر انجمن افغان ها در سوئد چهارشنبه, ۲۳ام مهر, ۱۳۹۳

شب گذشته ده‌ها تن از پناهجویان افغان از فرودگاه آرلاندا در استکهلم به افغانستان اخراج شدند. شمار آنها بین سی تا چهل و پنج نفر اعلام شده است.

احمد زکی خلیل از فعالان سازمان FARR  که از پناهجویان پشتیبانی می‌کند، شمار افراد اخراج شده را با توجه به اطلاعاتی که  دراختیار مرکز بین‌المللی مهاجرت افغانستان IOM قرارداده‌شده، تا ۴۵  نفر می‌داند.
آمار منتشرشده درمورد تعداد پناهجویان اخراجی متفاوت است و برخی آن را ۳۰ نفر می‌دانند. برای اطلاع دقیق‌تر ازتعداد آنها با پلیس مسئول اجرای این اخراج  تماس گرفتیم، اما موفق به دریافت پاسخی دراین زمینه  نشدیم.
دراعتراض به اخراج گروهی  پناهجویان افغان که در شب گذشته انجام شد، تظاهراتی نیز به فراخوان سازمان هیچ کس غیرقانونی نیست Ingen människa är illegal  عصر روزگذشته درکمپ پناهندگی مرشتا که پناهجویان اخراجی را به آنجا منتقل کرده‌بودند، برگزارشد. یکی از شرکت‌کنندگان، نسیم سحر، مدیرانجمن افغان‌ها در استکهلم بود که درگفتگویی با پژواک از حضور کم افغان ها دراین تظاهرات و نیز امکان کمک انجمن افغان ها به پناهجویان گفته است.

http://sverigesradio.se/sida/artikel.aspx?programid=2493&artikel=5991878

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ