تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 116

بایگانی

دسته‌ها

_
:: همه ۴٩ پناهجوی اعتصابی و متحصن در یونان اقامت گرفتند پنجشنبه, ۲۷ام آبان, ۱۳۸۹

دوستان عزیز پناهجو در یونان، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی، موفقیت شما را صمیمانه به شما و به همه کسانی که در این مدت در کنار شما قرار گرفتند و از شما حمایت کردند، تبریک میگوید و خود را شریک پیروزی شما میداند. بیش از هفتاد روز از تحصن و یک ماه از اعتصاب غذای ٩ نفر از شما در مرکز شهر آتن برای کسب ابتدایی ترین خواستهایی که بطور مستمر از جانب ادارات پناهندگی و دولت یونان زیر پا گذاشته شده بود گذشت. در طول این تحصن، ایرانیان آزادیخواه و تشکلهای آزادیخواه یونان از مبارزات شما حمایت کردند و پیام شما بعنوان پناهجویان سیاسی به گوش بسیاری از تشکلها و نهادهای مدافع حقوق انسان رسید. مبارزه شما سخت و طولانی بود اما نتیجه آن شورانگیز بود.

 

مبارزه شما برای کسب حقوق پناهندگی که سالهای جوانی و مفید خود را در کابوس دیپورت و جدال مداوم با دوایر پناهندگی یونان سپری کرده بودید و بیش از هفتاد روز مقاومت جانانه شما در برابر سرما و گرما و تحمل خوابیدن در زیر چادر و فضای باز و ناامن و تحمل گرسنگی و کم خوابی، در تاریخ مبارزه برای حق پناهندگی به ثبت رسید. پیروزی شما حاصل مبارزه جمعی و متشکل شما، اتحاد و پافشاری تان بر خواست انسانی تان و جلب حمایت سازمانها و مردم انساندوست بود. باید از دولت یونان خواست که حق پناهندگی همه پناهجویان ایرانی در یونان را که در شهرهای مختلف یونان زندگی میکنند و امکان شرکت در این اعتصاب را نیافتند و هنوز در بلاتکلیفی به سر میبرند، برسمیت بشناسد.

 

فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی برای تک تک شما عزیزان آینده خوبی آرزو می کند. جا دارد همین فردا تشکیل واحد فدراسیون در یونان را اعلام کنید و با کوله باری از تجربه مبارزاتی که در این دوره اندوختید به یاری دیگر پناهجویان برخیزید و همچنان متحد و متشکل و یکپارچه از سایر حقوق خود دفاع کنید.

 

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

١٧ نوامبر ٢٠١٠

 

 

 

 

 154516_162158380486305_100000764318748_263768_8107311_n-thumb-420x315-3309

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ