تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: به امیر عبدالملکی و عرفان و همه پناهجویان ایرانی مقیم یونان پنجشنبه, ۲۰ام آبان, ۱۳۸۹

با درود و خسته نباشید به همه شما

 

دوستان عزیز ضمن آرزوی موفقیت برای همه شما، مایلم نظرتان را به چند نکته مهم جلب کنم.

در نامه قبلی و در توضیح بیانیه فدراسیون خیلی مختصر چند قلم از کار حول این بیانیه را توضیح داده بودم. دیشب هم از طریق تلفن با آقای امیر عبدلملکی نیز صحبت کردم به نظرم رسید نکات دیگری را به طور کتبی در راستای همان جهت و در تکمیل نامه قبلی  برای شما بنویسم.

 

 دوستان عزیز اگر اشتباه نکنم تابحال بیشتر از دو ماه از تحصن شما و ۲۵ روز از اعتصاب غذای شما در مرکز شهر آتن در یونان می گذرد. اکنون دگیر کسی نیست از شرایط سخت زندگی شما و مبارزه شما برای دفاع از خواسته های انسانی تان با خبر نباشد. خواستم دراین مورد چند کلمه ای دیگر با شما صحبت کنم.

   

فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی بیانیه ای در ۶ خواست مهم منتشر کرده است و برای دادگاه اروپا، کمیسارای عالی پناهندگان سازمان ملل، دیده بان حقوق بشر، سازمان عفو بین الملل و  بسیاری از سازمانها و نهادها و رسانه های مهم جهان ارسال کرده است و از آنها خواسته است برای برسمیت شناختن خواسته های پناهجویان دولت یونان را تحت فشار بگذارند.

 

این بیانیه اهم خواست های پناهندگان ایرانی مقیم یونان را بیان میکند و بسیار مهم است که توان و نیروی همه شما حول آن متمرکز شود و نه تنها شما پناهندگان ایرانی بلکه سازمانهای کارگری در یونان، مردم آزادیخواه این کشور و همینطور نهادها و سازمانهای مدافع حقوق انسان را به دفاع از حقوق انسانی خود بسیج نمایید.

 

بنابراین دنیائی کار در مقابل شما است. انتظار داریم با تمام نیرو در این زمینه تلاش کنید. همینجا فدراسیون لازم می داند بار دیگر از دوستان عزیز ماندانا دانش نیا، حسین درویشی، محسن عبدالحسینی، افشین طالبی راد، محمد پورصمد، داوود جانی و جمال عزیزی بخواهد به اعتصاب غذا و لب دوزی خود پایان دهید. توان جسمی شما باید صرف عرصه های بزرگی از مبارزه شود. نباید نیرویتان با اعتصاب غذا تحلیل رود. تا همینجا وضعیت جسمی  شما به جای نگران کننده ای رسیده است امیدوارم با دریافت این نامه به آن پایان دهید. سعی کنید حول این بیانیه همه توان و نیروی خود را بکار بگیرید. آن را وسیعا تکثیر کنید و برای اتحادیه های کارگری، سازمانها و نهادهای مدافع حقوق پناهندگی، وزارت کشور یونان و بسیاری از احزاب و ارگانهای دولتی و همه رسانه های کشور بفرستید. به کمک دوستان یونانی فورا به یونانی ترجمه کنید و به کمک نهادهای دانشجوئی و غیره در ابعاد هزاران نسخه تکثیر و در میان مردم  پخش کنید. با دانشجویان و تمام کسانی که با شما اعلام  همبستگی کرده اند تماس بگیرید و جلسات مشترکی را در همین مورد دردستور کار خود بگذارید و حول این بیانیه یک سری  اقدامات عاجل  را شروع کنید. 

 

نیروی پیشرو و انساندوست و رادیکال در یونان زیاد است باید آنها را حول این خواست ها به حرکت در آوریم.

 

دوستان عزیز فدراسیون با تمام نیرو و توان خود در کنار شما است و از شما میخواهد تمام ابتکارات خود را در این جهت بکار بگیرید.

از همه پناهندگان و مهاجرین ایرانی مقیم یونان هم تقاضا میکنیم فعالانه از پناهجویان اعتصابی حمایت کنید و صدای آنها را به گوش جامعه برسانید. شما میتوانید نقش مهمی در این زمینه به عهده بگیرید.

نیروی شما باید به پشتوانه بزرگی برای پناهجویان اعتصابی تبدیل شود تا آنها نیز با دلگرمی بیشتری وارد این سطح از فعالیت شوند و با اتکا به حمایت شما و با خیال راحت تری به اعتصاب غذای خود پایان دهند.

 

 باید روی نیروی مردم حساب کنید و به اشکال مختلف نیروی آنها را در دفاع از خواسته ها و مطالبات برحق و انسانی خود بسیج کنید. این موثرترین راه موفقیت شماست.

 

برایتان آرزوی موفقیت و تندرستی می کنم

عبدالله اسدی

دبیر همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

۱۱ نوامبر ۲۰۱۰

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ