تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: در اعتراضات ضدراسیستی شب کریستال وسیعا شرکت کنید! یکشنبه, ۱۶ام آبان, ۱۳۸۹

“شب شیشه های شکسته” که در فاصله ۹ تا ۱۰ نوامبر ۱۹۳۸ روی داد، نامی است که بر نخستین هجوم گسترده نازیها به یهودیان آلمان نهاده شده است. در شب بین نهم و دهم نوامبر ۱۹۳۸ مغازه های یهودیان و بیش از ۲۰۰ کنیسه و مراکز اجتماعی آنان هدف حمله نازیستها  قرار گرفت و بسیاری از آنها به آتش کشیده شد و فقط در آن شب به تنهایی ۹۲ یهودی به قتل رسیدند و همزمان نازیستها حدود ۳۰ هزار نفر یهودی را بدون هیچ اتهامی به بازداشتگاه های ویژه منتقل ساختند .این شب٬ شب کرسیتال نامیده شد زیرا شیشه های خرد شده مغازه های یهودیان که بر روی پیاده روها پراکنده گردید بود آنقدر زیاد بود که در نور شب مانند بلوری می درخشید .

 

 

هر ساله در گرامیدداشت یاد قربانیان حمله وحشیانه نازیستها اعتراضات متعددی در ۹ نوامبر برگزار می شود و مردمان زیادی در اجتماعاتی با شکوه انزجار و نفرت  خود را از راسیسم و نژادپرستی به نمایش می گذارند. نمایش این اتحاد و همبستگی در مقابل راسیسم٬ فاشیسم و نژادپرستی تنها ضامنی است که می تواند از تکرار چنین فجایعی جلوگیری کند۔ شما را فرا می خوانیم که در اعتراضات مربوط به شب کریستال وسیعا شرکت کنید و صف مبارزه علیه راسیسم را تقویت نمائید.

 

 با شرکت خود در این اعتراضات همراه با بشریت متمدن پاسخ درخوری به  پیشروی اخیر نیروهای راسیستی در اروپا بدهیم و نشان دهیم که سد قدرتمند مردم آزادیخواه و برابری طلب جلوی پیشروی راسیستها را خواهد گرفت. راسیسم و نژادپرستی باید از جامعه ریشه کن شود و این امر میسر نخواهد بود تا زمانی که جامعه از هر گونه نابرابری و بی عدالتی خلاصی نیابد . در اعتراضات شب کریستال عهد و پیمان ببندیم که برای پی افکندن چنین جامعه ایی در سراسر جهان خواهیم کوشید .

 

 

همبستگی- فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

نوامبر ۲۰۱۰

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ