تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: گزارش تظاهرات و راهپیمایی در فرانکفورت آلمان در حمایت از اعتراضات پناهجویان ایرانی در یونان شنبه, ۱۵ام آبان, ۱۳۸۹

روز جمعه ۱۴ آبان برابر با ۵ نوامبر تعدادی ازمخالفان جمهوری اسلامی در حمایت از اعتراضات و مبارزات پناهجویان ایرانی در یونان اقدام به برپایی تظاهرات و راهپیمایی در شهر فرانکفورت آلمان کردند.

 تظاهر کنندگان راس ساعت ۱۲ ظهر از جلوی دانشگاه فرانکفورت در حالی که شعارهایی به زبانهای آلمانی و فارسی در دفاع از مبارزات پناهجویان و بر علیه سیاستهای ضد پناهندگی دولت یونان سر  میدادند، با در دست داشتن پرچم ها و پلاکارد به طرف محل کنسولگری کشور یونان راه افتادند.

 

بعد از طی مسیرمسافت دانشگاه تا محل کنسولگری، تظاهرکنندگان با سردادن شعارهایی بر علیه جمهوری اسلامی،سرکوب و اعدام، در حمایت از خواستها و مطالبات پناهجویان متحصن ایرانی در یونان حمایت کرده و از مقامات دولت یونان خواهان رسیدگی و جواب به خواستهای پناهجویان شدند.

 

 به محض رسیدن صف راهپیمایان به محل کنسولگری یونان،در حالی که شعار دادنها و اعتراضات مخالفان ادامه داشت، یکی از مسئولین کنسولگری یونان در فرانکفورت به جمع تظاهر کنندگان آمده و اعلام می نماید که حاضرند با تطاهر کنندگان در این مورد مذاکره بکنند.

 بلافاصله هیاتی از طرف تظاهرکنندگان انتخاب و به داخل کنسولگری یونان رفتند. هیات نمایندگی تظاهر کنندگان ضمن محکوم کردن اقددامات پلیس و دولت یونان در عدم رسیدگی به خواستها و مطالبات پناهجویان معترض ایرانی در یونان، خواستار پاسخ فوری دولت یونان برای حل مشکل پناهجویان ایرانی در کشور شدند.

 

مسئولی که از طرف کنسولگری در این نشست شرکت کرده بود، ضمن اظهار تاسف از وضعیت پیش آمده برای پناهجویان ایرانی اعلام کرد که صدای اعتراض و خواستهای تظاهر کنندگان را به اطلاع دولت مطبوعه اش خواهد رساند.

 تظاهر کنندگان تاکید کردند چنانچه دولت یونان جواب مساعد به پناهجویان متحصن در یونان ندهد و خواستهایشان را در روزهای آتی برآورده نسازد، اینبار با تعداد هر چه بیشتری تظاهرات و متینگ اعتراضی در برابر کنسولگری یونان برگزار خواهند کرد.

 

 بعد از اتمام مذاکرات معترضین با مقامات کنسولگری یونان در فرانکفورت، تظاهر کنندگان با سر دادن شعارهایی در حمایت از خواستها و مطالبات و حق وحقوق پناهجویان متحص ایرانی در یونان و در محکومیت جمهوری اسلامی، دوباره مسیر کنسولگری تا دانشگاه فرانکفورت را راهپیمایی کردند. در محل دانشگاه فرانکفورت بعد از نزدیک به دوساعت  این برنامه با اتمام رسید.

 

 

همبستگی فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی –آلمان

۱۴ آبان ۱۳۸۹، ۵ نوامبر ۲۰۱۰

 

 

 

 

 

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ