تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: نامه اشکان از ایران و پاسخ به آن پنجشنبه, ۱۳ام آبان, ۱۳۸۹

سلام من اشکان هستم از ایران

با تشکر خدمت دوستانی که اینجا برای رهایی ما وستمدیدگان از حکومت فاسد دینی تلاش می کنند و تشکر خاص از آقای اسدی که تمام مدت به تماس ها جواب می دهند و پاسخگو هستند

.
بدون سئوال در مورد نحوه در خواست پناهندگی و نوع کیس در خواستی (به دلیل وجود اطلاعات کافی در این ضمینه در همین سایت)  سوال اصلی خودم روکه در مورد نحوه ورود به کشور مقصد هست رو می پرسم:

من تا ۳ هفته دیگه ویزای شینگن تجاری قانونی از کشور ایتالیا میگیرم. اگر که مقصد نهایی من برای درخواست پناهندگی آلمان یا سوئد باشد، با توجه به حساس شدن این کشور ها به ویزا های صادره از ایتالیا اگر بخواهم مستقیما برای یکی از این کشور ها بلیط بگیرم ممکن است در فرودگاه جهت ورود به کشور ممانعت کنند؟ یا سوالاتی از جمله هدف سفر، محل اقامت، آدرس یا مشخصات شرکتی که دعوتنامه تجاری برای شما درخواست کرده و…. بپرسند؟

آیا اینکه من بلیط تهران – سوئد- ایتالیا  بگیرم ممکن است از حساسیت جهت ورود به کشور بکاهد.لازم به ذکر است که ویزای تجاری من یک هفته ای خواهد بود.

با توجه به اطلاعاتی که در سایتها خوندم این کشورها پناهجویی که با ویزای شینگن وارد شده باشد به کشور صادر کننده ویزا باز می گردانند تا پناهندگیش آنجا مورد بررسی قرار گیرد، در صورت صحت این موضوع پس از ورود و هنگام اعلام درخواست باید پاسپورت خود را از بین ببرم؟ آیا دیگرمدارکی که من ارائه خواهم کرد(کارت ملی و…)یا نام و فامیلی که می گویم یا اثر انگشت برای فهمیدن نحوه ورود من به کشور، نوع ویزا، کشور صادر کننده کافی نیست؟

و برای سوال آخر : اگر که باید پاسپورت یا مدارک دیگری را از بین ببرم علت نداشتن آنها را چه چیزی باید اعلام کنم؟ اگر که در مورد نحوه ورود به کشور سوال بپرسند کدام گزینه بهتر است: اینکه واقعیت را بگویم یا اینکه بگویم قاچاقی آمده ام و در صورتی که بگویم با قاچاقی آمده ام چه داستانی در مورد مسیر واقعی به نظر میرسد.

بعد از ورود به کشور مقصد حتما از کمکهای فدراسیون استفاده خواهم کرد و دوست دارم از عضو این فدراسیون باشم.

 

پاسخ به نامه اشکان از ایران

 

اشکان عزیز: سلام  امیدوارم حالت خوب باشد

 

 توجه ات را به چند نکته در مورد نکاتی که در نامه شما ذکر شده است جلب میکنیم.

۱-در نامه شما آمده است با توجه به حساس شدن این کشورها به ویزاهای صادره از ایتالیا اگر بخواهیم مستقیما برای یکی از این کشورها بلیط بگیریم ممکن  است در فرودگاه جهت ورود به کشور ممانعت

کنند؟

 دوست عزیز من واقعا نمیدانم بقیه کشورهای عضو پیمان شینگن و اتحادیه اروپا چرا باید به ویزاهای صادره از ایتالیا حساس باشند؟ ولی به ویزاهای صادره از کشورهای دیگر این اتحادیه حساس نباشند؟ شاید ازنظر شما ویزاهای صادره از ایتالیا به نسبت سایر کشورها زیاد و بی رویه صادر می شود به طوری که بقیه کشورها را به ویزاهای ایتالیا حساس کرده است.

 

 از نظر من این حرف مطلقا درست نیست بر عکس ویزاهایی که در سفارت اتریش و یونان و اوکراین و سوئد برای ایرانیان صادر میشود بسیار بیشتر از ویزاهایی است که از سفارت ایتالیا صادر میشود.  کسی هم به آنها حساسیت نشان نمی دهد. همه  اینها بستگی به این دارد که ویزای تجاری شما چقدر اعتبار  داشته باشد اگر نه هیچکدام به ویزاهای صادره از کشورهای دیگر حساس نیستند  ولی اندکی از ویزاهای صادره از کشورهای حوزه شینگن طوری صادر میشود که فقط اعتبار رفتن به همان کشور را دارد که به نوعی  ویزای ملی نامیده می شوند.

 

۲ -از آنجای که ویزای شما فقط اعتبار یک هفته را دارد یا باید مستقیما به ایتالیا بروید و یا مسیری را انتخاب کنید که قبل از رسیدن به ایتالیا در همان کشور مقصد پیاده شوید چون فرصت قانونی ویزای شما این اجازه را به شما نمی دهد در یک هفته به چند کشور عضو پیمان شنگین سفر کنید.

 

۳- در مورد گذرامه شما باید بگویم مادامیکه شما با ویزای قانونی وارد می شوید لازم نیست آن را از بین ببرید و بهتر است بعدا در مورد آن تصمیم بگیرید. داشتن شناسنامه و کارت ملی و مدارک ازدواج و تحصیلات و غیر برای مقامات و مراجع اداری بسیار لازم و ضروری است. ولی باید توجه داشته باشید که در صورت رد درخواست پناهندگی شما تنها زمانی به شما بازگردانده می شوند که خود برای بازگشت به کشور با پلیس و یا مقامات اداری همکاری کنید که معمولا هیچ کس این کار را نمی کند.

اینکه ممکن است با وجود داشتن ویزای قانونی مورد سئوال و جواب قرار بگیرید بلی ممکن است بنا براین باید توضحات شما از قبل آماده باشد، مقصد شما مشخص باشد، نام و مشخصات  شرکتی که به آن مراجعه می کنید از قبل مشخص باشد. لازم است از صادر کننده ویزای خود سئوال کنید تا در جریان توضیحات آن هم قرار بگیرید.

 

۴- بله پناهجویان با ویزای هر کشور دیگری تقاضای پناهندگی کنند در صورت تشخیص ویزای آنها به همان کشور صادر کننده ویزا بازگردانده می شوند. در ضمن من با نکاتی که داریوش بیگی از همکاران ما در آلمان مطرح کرده و در نامه قبلی شما آمده بود موافقم و نکاتی که من مطرح کرده ام اگر در راستای توصیه های وی نباشد در تناقض با آن هم نیست. در پایان نامه گفته اید دوست دارم عضو فدراسیون باشم. اشکان عزیز فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی مربوط به شما و هزاران پناهجویی است که از اختناق سیاه جمهوری اسلامی گریخته اند ویا در حال گریختن هستند.

برایت آرزوی موفقیت می کنم

عبدالله اسدی

 ۳۰ اکتبر ۲۰۱۰

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ