تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: یک موفقیت برای پناهجویان اخراج پناهجویان از سوئد به یونان متوقف شد پنجشنبه, ۱۳ام آبان, ۱۳۸۹

اداره مهاجرت سوئد روز سه شنبه دوم نوامبر اعلام کرد که کلیه تصمیمات در رابطه با اخراج پناهجویان به یونان را متوقف می کند. دان الیاسون مدیر کل اداره مهاجرت سوئد اعلام کرد که وضعیت داخلی یونان روز به روز در حال بدتر شدن است و دادگاه اروپا هم از همه کشورهای عضو توافقنامه ایرلند، مصوب سال ۲۰۰۳ خواسته است بازگردانن پناهجویان به یونان را متوقف کنند.

 

مدیر کل اداره مهاجرت عنوان کرد که شرایط فوق در یونان سبب شد تا ما نیز اخراج پناهجویان به یونان را متوقف کنیم. دان الیاسون گفت که مهمترین عامل برای چنین تصمیمی این بود که تقاضاهای پناهندگی در یونان به طور صحیحی انجام نمی شد. سیسیلیا مالمستروم نماینده سوئد در اتحادیه اروپا هفته گذشته اعلام کرد که وضعیت  زندگی پناهجویان در یونان غیر قابل توصیف شده است.

 

لازم به ذکر است که سوئد از هنگام تصویب قانون دابلین مصوب سال ۲۰۰۳ در ایرلند، یکی از سختگیرترین کشورهای اتحادیه اروپا در برخورد به پناهجویانی بوده که از یونان میامدند. قبل از اعلام این موضوع از سوی دولت سوئد، دیوان عالی اروپا  در لوگزامبورگ، دادگاه مهاجرت هلند، بلژیک، نروژ، بریتانیا و این اواخر دانمارک پس از دخالت دیوان عالی اروپا بازگرداندن پناهجویان به یونان را متوقف کردند.

 

 فدراسیون سراسری پناهندگان ایرتانی  از ماه ژانویه سال جاری تا به امروز در صف اول این مبارزه بوده و  در این رابطه، چهار مورد به دادگاه اروپا و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل شکایت کرده و خواستار لغو  توافقنامه اتحادیه اروپا  در مورد بازگرداندن متقاضیان پناهندگی  به یونان شده بود.

 آخرین مورد از شکایت فدراسیون به دادگاه اروپا در تاریخ های ۲۳ و ۲۹  اکتبر ۲۰۱۰ بوده که فدراسیون در نامه های خود به مراجع فوق، با جزئیات در مورد وضعیت اسفناک زندگی و بی حقوقی  پناهجویان در یونان توضیح  داده بود و از دادگاه اروپا خواستار رسیدگی فوری به وضعیت پناهجویان در یونان شده بود. فدراسیون  این موفقیت را به فعالین خود و همه پناهجویان تبریک می گوید.

 

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

سوم اکتبر ۲۰۱۰ برابر با ۱۲ آبان ۱۳۸۹

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ