تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: مژگان نخعی : افکار پوسیده روحانیت و معضل زنان در ایران سه شنبه, ۱۸ام شهریور, ۱۳۹۳

جعفر شجونی عضو جامعه روحانیت مبارز که اخیراً درباره حجاب خانم‌ها و تفکیک جنسی اظهارنظر کرده، معتقد است که نمی‌شود به خاطر حرف چهارتا خانم، روحانیت و قانون، وظایفشان را فراموش کنند. همچنین وی گفته که دختران بدحجاب، پیرمرد ۹۰ ساله را هم تحریک می‌کنند. آیا واقعاً باید به زنی که حجاب را رعایت نمی‌کند شلاق زد؟ نظر جعفر شجونی این است: “بله این عین قانون است و ریشه در اسلام دارد ”  و درنهایت شجونی می‌گوید که: ” دختری که باسنش را این‌جور قلمبه کرده و این جوان ۱۸، ۱۷ ساله نگاه می‌کند، این تحریک نیست پس چیه؟”

واقعاً این بیماران جنسی فکر و ذکر دیگری ندارند؟ آیا سزاست که این‌ها تصمیم‌ساز یک مملکت باشند؟ این چشمان بی‌تقوای خوک صفت مردسالار دوران جاهلیت است که از انسانیت بویی نبرده و (زنان) بلکه جهان را به آتش شهوت غریزه و قدرت خود می‌کشد.

طبق تعالیم اسلامی زنان چه در سرما چه در گرما باید به‌جز صورت و دست‌ها کاملاً پوشیده باشند و حق پوشیدن لباس بر اساس اقتضای طبیعت انسانی را ندارند. در دین اسلام زنان نصف مردان از حقوق ارثی برخوردار می‌شوند که به علت ظلم اجتماعی‌ای که متوجه آنان می‌شود معمولاً این مقدار را نیز به دست نمی‌آورند و درصورتی‌که از همسر خود ناراضی باشند فقط در صورت جنون و یا ناکارآمدی مرد می‌توانند از او جدا شوند. در غیر این صورت حتی اگر از همسر خود متنفر باشند حق ندارند جدا شوند و باید تا آخر عمر اسارت خانگی زندانبان خود را تحمل کنند. پوشش آزاد و مناسب یکی از حقوق اولیه انسان‌هاست و باید محترم شمرده شود، اینکه به شما بگویند که چه بپوشید و چه نپوشید خود بزرگ‌ترین توهین به‌حساب میاید. حال‌آنکه طبق قوانین اسلامی اگر زنی بیشتر ازآنچه که ذکرشده جای دیگری از بدن نظیر بازو و ساق پا یا حتی موی سر را نپوشاند جای او در جهنم است.

در ایران، حکومت اسلامی به‌شدت به این حماقت تن درداده تا جایی که زنان حتی در فصل گرم سال و در دمای ۴۰ درجه ایران نیز حق ندارند لباس بازتر و آزادتر بپوشند و اگر چنین کنند توسط مأموران پلیس بازداشت می‌شوند، انگار که می‌خواهند مردم را به‌زور به بهشت بفرستند. توجیه جامعه روحانیت و حکومت اسلامی این است که آزادی پوشش باعث ایجاد فساد می‌گردد و مردان را نسبت به زنان حریص می‌کند. این در حالی است که با جدایی زن و مرد از دورهٔ ابتدایی تا پایان دبیرستان خود باعث ایجاد عقده نسبت به جنس مخالف در مردان می‌شوند که آن‌هم از ثمرات قوانین اسلام است و این جداسازی به دانشگاه هم کشیده شده است چراکه در قوانین اسلامی دختران از سن ۹ سالگی بالغ محسوب می‌شوند و قوانین شرعی بر آنان حاکم است و حتی در مذهب وحشتناک تشیع بر طبق قوانین این مذهب که اکنون حاکم است همان‌طور که در رساله خمینی   ذکرشده است مرد می‌تواند دختری را که هنوز به سن ۹ سالگی هم نرسیده است عقد نماید ولی تا رسیدن به سن ۹ سالگی حق ندارد با وی نزدیکی کند ولی می‌تواند با او بازی کند. آیا چنین افرادی بیماران جنسی و ذهنی نیستند؟ تصور کنید در چنین حکومتی چه بر سر زنان میاید.

مژگان نخعی

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ