تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 116

بایگانی

دسته‌ها

_
:: حمله وحشیانه پلیس سوئد به صف تظاهرات در شهر مالمو را قویا محکوم می کنیم ! چهارشنبه, ۵ام شهریور, ۱۳۹۳

حمله وحشیانه پلیس سوئد به صف تظاهراتدر شهر مالمو را قویا محکوم می کنیم !

روز شنبه ۲۳ اوت تعداد هفت نفر از سازمان نازیستی موسوم به “حزب سوئدی ها “تحت حمایت صدها پلیس ضد شورش میتینگ انتخاباتی در این شهر برگزار کردند. بیش از هزار و پانصد نفر از مردم مالمو با خانواده و کودکان خردسال خود بر علیه راسیستهای سوئدی و این میتینگ نازیستی دست به تجمع اعتراضی زده و با به صدا درآوردن سوت وکف زدن و هو کردن و شعار های ضد راسیستی،نفرت خود را از راسیسم و نژادپرستی  به نمایش گذاشتند.

در این میان آنچه که باعث خشم عمومی مردم شد حمله وحشیانه پلیس با چندین اسب غول پیکر به صف تظاهرات مسالمت آمیز جوانان و مردمی بود که در این اعتراض شرکت جسته بودند. ۹نفر با باتوم و سم اسبها زخمی شده ویک نفر هم بوسیله مینی بوس پلیس زیر گرفته شد.

لازم به یادآوری است که اعضای سازمان نازیستی “سوئدیها” روز هشت مارس امسال در شهر مالمو  شش نفر از فعالین چپ و فمینست را باضربات چاقو وقمه بشدت مجروح کرده که یکی از آنها “شوان شاتک” جوان ایرانی بود که تا یک ماه در اغما بسر برد، بدنبال این حادثه این سازمان بیشرمانه اعلام نمود که قصد کشتن مضروبین را داشته و خوشحالی خود، از وضعیت وخیم شوان در سایتهایشان را آشکارا به نمایش گذاشتند. این سازمان رسما و علنا از پاک سازی قومی در این کشور دفاع میکند.

بدنبال این واقعه چندین تظاهرات در شهرهای مختلف سوئد علیه خشونت پلیس انجام گرفت. در مالمو طی روزهای ۲۴ و ۲۵ اوت دو تظاهرات بزرگ برگزار شد. تظاهرات کنندگان با سخنرانی های متعدد از اینکه چگونه خشونت پلیس علیه نیروهای ضد نازیستی در خدمت راسیستها عمل می کند حرف زدند، آنرا قویا محکوم کردند و اعلام داشتند که هیچ درجه خشونت پلیس و یا راسیستها نمی تواند آنها را از مبارزه یکپارچه و همبسته علیه راسیسم باز دارد.

فدراسیون سراسر پناهندگان ایرانی خشونت گسترده  پلیس علیه معترضین ضد راسیستی را به شدت محکوم می کند و این امر را در خدمت به نازیستها ارزیابی می کند.  بسیار مهم است که این رفتار خشونت آمیز پلیس از سوی همه شهروندان مورد اعتراض قرار گیرد و محکوم شود. مسئولین و فرماندهان پلیس در جریان این عملیات خشونت بار علیه معترضین ضد راسیستی در روز ۲۳ اوت ۲۰۱۴ باید فورا از کار برکنار شوند.

مخالفت با برنامه های سخنرانی و یا حضور خیابانی جریانات راسیستی و نازیستی حق شهروندان جامعه است. وقتی که راسیستها تجمع و میتینگ برگزار می کنند، معترضین ضد راسیستی باید حق داشته باشند که تجمع کنند و با سر و صدا پیام ضد انسانی آنها را بی اثر کنند. اینکه راسیستها و نازیستها به سادگی در خیابانها راه بیافتند و بدون اعتراض و مخالفتی به اشاعه افکار پلید و ضد انسانی خود  بپردازند به معنای چراغ سبز دادن جامعه به یک نیروی خطرناک است. ضد راسیستها با اعتراضات خود دارند جامعه را از افکار و اعمال ضد انسانی نژادپرستان مصون نگه می دارند. این خدمتی به انسانیت و در جهت امنیت شهروندان است. اگر جنبش های اجتماعی نظیر جنبش ضد راسیستی وجود نمی داشت اوضاع ار آنچه که امروز در جوامع غربی هست بدتر هم می شد. متاسفانه نیروهای راست و راسیست در اروپا تا همین جا نیز قدرت زیادی گرفته اند. راسیسم بویژه از وجود بحران اقتصادی سرمایه داری تغذیه کرده و “خارجیان” را بعنوان عامل نابسامانی های موجود معرفی می کند. جریانات راسیستی با تکیه بر نژاد و ملیت و قومیت به  نفرت پراکنی علیه خارجیان دست می زنند و با مخدوش کردن اذهان عمومی در پی کسب رای و نفوذ در میان مردم هستند.

کاری که تظاهر کنندگان ضد راسیستی در تاریخ ۲۳ اوت ۲۰۱۴ در مالمو کردند تاکید بر همبستگی انسانها از هر رنگ و جنس و نژاد برای شکوفایی جامعه در مقابل ایجاد کینه ورزی و دشمنی میان انسانها از سوی راسیستها بود. این صف انسانیت است که باید هر چه بیشتر تقویت شود و مورد پشتیبانی قرار گیرد. از سوی دیگر کاری که پلیس کرد و خشونتی که پلیس بکار برد در خدمت راسیستها قرار گرفت. زنده باد انسانیت در مقابل راسیسم و نژادپرستی و خشونت پلیس.

همبستگی” فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی – سوئد

۲۶ اوت ۲۰۱۴

 

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ