تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: به اداره مهاجرت سوئد دیپورت محمد حسن منصوریه را به ایران متوقف کنید! شنبه, ۱۸ام مرداد, ۱۳۹۳

10313342_732634633441399_5824064417079095055_n
به اداره مهاجرت سوئد

دیپورتمحمد حسن منصوریه را  به ایرانمتوقف کنید!

شماره پرونده: ۹۸۹۳۸۵۷

متولد: ۲۴/۳/۱۹۷۱ Mohammad Hassan Mansourieh
فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی در سوئد اطلاعاتی را در مورد شرایط و دلایل پناهندگی محمد حسن منصوریه بدست آورده که در صورت بازگرداندن وی به ایران می تواند برای او بسیار خطرناک باشد. او هم اکنون در بازداشتگاهی در شهر گوتنبرگ سوئد بسر می برد و قرار است روز دوشنبه به وی را به بازداشتگاه استورپ انتقال دهند و روز سه شنبه ۱۲ اوت او را به ایران دیپورت کنند. محمد حسن منصوریه در ساختن فیلمی مستند در مورد انتخابات جنجال برانگیز ریاست جمهوری سال ۲۰۰۹ در ایران به عنوان دستیار پیمان ماندگار کارگردان این فیلم شرکت داشته است.این فیلم که بنام (فیلم سرکوب) در سال ۲۰۱۲ ساخته شده است در بسیاری از رسانه های فارسی زبان که برای داخل ایران برنامه دارند پخش شده و در ایران دیده شده و همه فهمیده اند چه کسانی در ساختن این فیلم شرکت داشته اند.

برای مثال یکی از این رسانه ها که فیلم سرکوب را پخش کرده است، شبنامه رهاست. شبنامه رها تلویزیونی است که از طریق ماهواره برای ایران برنامه پخش می کند.این تلویزیون نه تنها فیلم را پخش کرده است، احمد رفعت مجری این برنامه با پیمان ماندگار کارگردان این فیلم مستند مصاحبه کرده و پیمان ماندگار به طور مفصل در مورد جوانب مختلف و هدفش از ساختن این فیلم صحبت کرده است.

تلویزیون دیگری نیز بنام تلویزیون ایران فردا و سایتی به نام سایت رادیو کوچه فیلم مستند سرکوب را پخش کرده است.لینک فارسی فیلم سرکوب هم در یوتیوب وجود دارد.

” این قسمت از نامه بخشی از توضیحات پیمان ماندگار می باشد که بنا به حفظ امنیت عوامل فیلم وخانواده آنها فقط به مراجعه قانونی سوید ارایه شده است.”

پیمان در ادامه نامه اش برای فدراسیون نوشته است: من با شنیدن این خبر فوری از طریق ایمیل محمد حسن منصوریه را در جریان گذاشتم و خود نیز به وزارت کشورانگلیس رفتم و از این کشور درخواست پناهندگی کردم.

” این قسمت از نامه بخشی از توضیحات پیمان ماندگار می باشد که بنا به حفظ امنیت عوامل فیلم وخانواده آنها فقط به مراجعه قانونی سوید ارایه شده است.”

ولی متاسفانه محمد حسن منصوریه هم اکنون در بازداشتگاه اداره مهاجرت در شهر گوتنبرگ سوئد با خطر اخراج به جهنم جمهوری اسلامی بسرمی برد.
نکته دیگری که لازم است به آن اشاره شود قراردادی است که در ۸ ماده بین پیمان ماندگار و محمد حسن منصوریه برای ساختن فیلم سرکوب بسته شده است. در این قرار داد که به امضاء هر دو نفر رسیده است به تفصیل در مورد خطرات و مشکلات امنیتی و مالی آن صحبت شده است. اینها مسائل مهمی هستند که در صورت بازگشت وی به ایران می تواند برای وی بسیار خطرناک باشد. بازداشت محمد حسن منصوریه و خطر دیپورت وی به ایران در همین چند روز نگرانی های زیادی را در میان خانواده و بستگان و کسانی که او را می شناسند دامن زده است.علاوه بر این ها محمد حسن منصوریه از بیماری قلبی رنج می برد و ترس و اضطراب می تواند او را دچار سکته قلبی کند. فکر نمی کنیم اداره مهاجرت از ناراحتی قلبی وی بی خبر باشد.

اداره مهاجرت و دولت سوئد هر روز که می گذرد بر ادامه سیاست بازداشت و زندانی کردن و دیپورت متقاضیان پناهندگی از ایران پافشاری بیشتری می کنند.تصمیم اداره مهاجرت سوئد مبنی بر دیپورت محمد حسن منصوریه به ایران تصمیمی غیر مسئولانه در قبال جان و زندگی پناهجویان ایرانی بویژه محمد حسن منصوریه است.

فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی خواستار متوقف کردن حکم اخراج وی به ایران و لغو فوری حکم بازداشت و بررسی مجدد پرونده محمد حسن منصوریه است. روز دوشنبه ۱۱ اوت شماری از ایرانیان در اعتراض به حکم اخراج محمد حسن منصوریه در مقابل اداره مهاجرت در Kållered دست به اعتراض خواهند زد. فدراسیون همه سازمان های مدافع حقوق پناهندگی و بشر دوست و پناهجویان و ایرانیان مقیم شهر بروس و گوتنبرگ را به شرکت در این اعتراض فرا می خواند.

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی ــ سوئد
۹ اوت ۲۰۱۴

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ