تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: گزارشی از گردهمای ایرانیان مقیم سوئد دراعتراض به دولت یونان بخاطر بدرفتاری با پناهجویان جمعه, ۷ام آبان, ۱۳۸۹

روز پنجشنبه ۲۸ اکتبربه فراخوان فدراسیون سرارسری پناهندگان ایرانی و چند نهاد دیگر در شهر استکهلم شماری ازایرانیان  در مقابل سفارت یونان تجمع کردند و با در دست گرفتن عکسهایی  از پناهجویان اعتصابی  در آتن ضمن اعتراض به سیاست غیر انسانی  دولت یونان در برخورد به پناهجویان از حق پناهندگی آنها دفاع کرده و خواهان به رسمیت شناختن  حق پناهندگی آنها شدند.

 

دراین گردهمایی ابتدا  رحیم یزدانپرست  از مسئولین فدراسیون به شرکت کنندگان خوش آمد گفت و به دنبال آن به زبان سوئدی و فارسی سخنرانی کرد. ریحیم در سخنرانی خود در مورد بی حقوقی و شرایط سخت پناهجویان ایرانی و اعتصاب غذای ۵۰ روزه آنها  در آتن صحبت  کرد. رحیم یزدانپرست در ادامه سخنان خود گفت: این پناهجویان از جهنم جمهوری اسلامی و از ترس شکنجه و اعدام به یونان آمده اند به همین دلیل باید از کسب حق پناهندگی در آن کشور برخوردار شوند.

 

 رحیم یزدانپرست در بخش دیگری  از سخنان خود به دیگر کشورهای اروپایی اشاره کرد و گفت: هنوز هم  دول اروپایی با اینکه خود شاهد این همه جرم و جنایت در ایران هستند دست از سیاست مدارا با رژیم  اسلامی بر نمی دارند و هنوز با آنها مماشات می کنند. این  در حالی است که  مردم برای بقای زندگی خود مجبور به فرار از کشور میشوند.

 

در ادامه رسول بناوند از سازمان سراسری پناهندگان هم سخنرانی کرد و از مردم خواست تا با حمایت خودشان پناهجویان را کمک کنند. یکی دیگر از شرکت کنندگان در این گردهمایی به زبان انگلیسی سخنان کوتاهی ایراد کرد.

 

متاسفانه سفارت یونان تعطیل بود و کسی نبود تا شکایت نامه ای که آماده شده بود را به مقامات  سفارتی  یونان تسلیم نمایند. مطلع شدیم که روز پنجشنبه (روز میلی یونان)  بوده و هیچ دیپلوماتی درسفارت نبوده است. این هیئتت قرار است در روزهای آینده گرفتن وقت این ملاقات  را پیگیری نمایند.

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهجویان ایرانی – استکهلم

۲۸-۱۰-۲۰۱۰

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ