تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: نامه ای به فدراسیون از خانم ندا در ایران دوشنبه, ۱۲ام مهر, ۱۳۸۹

نامه ای به فدراسیون از خانم ندا در ایران

من ۳۳ سال دارم ۱۰ سال هست که از اسلام خارج شدم و پیرو مسیح هستم . همونطور که میدونید اگر گیر بیفتم حکمم مرتد بوده و اعدام میشم

من یک پسر۸ ساله و یه دختر ۳ ماهه دارم .خودم مهم نیستم برای بچه ها و پدر و مادرم نگرانم اگر من و شوهرم را بگیرن بچه هامون چی میشن؟

میخواهیم پناهده مذهبی بشیم شما میتونید راهنمایی کنید که چه کار کنیم؟

ممنون

ندا / ایران

 

پاسخ به نامه ندا از ایران

 

سلام خانم ندا

 قبل از هر چیز امیدوارم گیر نیفتید.شما چه کیس مذهبی داشته باشید و یا هر کیس دیگری در مصاحبه با کارمندان دولت در هر کشوری باید اثبات کنید که موقعیتتان در خطر بوده است.فقط گفتن اینکه شما از دین اسلام به مسحیت گرویدید کافی نیست باید برای آنها معلوم باشد که درهمین مورد از سوی مراجع قضائی کشور احضار،بازداشت و یا تحت تعقیب بوده اید همین که شما از ۱۰سال پیش مسیحی شده اید و توانسته اید بدون مشکل در ایران زندگی کنید هنگام بررسی پرونده ات برای شما به عنوان یک فاکتر منفی به حساب می آید. به علاوه شما باید اطلاعات کافی در مورد مسحیت داشته باشید باید برای آنها توضیح دهید که با کدام کلیسا و در کدام یک از شهرهای ایران در ارتباط بوده اید و با چه افرادی در ارتباط بوده اید چگونه به آنجا رفت و آمد میکردید. مراجع قضای و پلیس امنیتی ایران از چه زمانی به گرویدن شما به دین مسیحیت پی بردند و باید توضیح دهید هنگام اطلاع از این موضوع عکس العمل آنها نسبت به شما چگونه بوده است؟

 ندا عزیز شما نوشته اید نگران پدر و مادرتان هستید قاعدتا به دلیل گرویدن شما به مسیحیت نباید پدر و مادر شما تحت پیگرد قانونی قرار بگیرند هر چند در جمهوری اسلامی از این نمونه ها فراوان است.

  در هر صورت لازم است مدارکی را نیز در همین مورد به مقامات امور پناهندگی ارائه دهید یا باید گفته های شما چنان به واقعیت نزدیک باشد که جای خالی هر نوع  مدارکی را برای شما پرکند. مدارک هویتی شما نیز باید تکمیل باشد از جمله شناسنامه و کارت ملی.نکته مهم تر این است که اگر با مدرک قانونی از ایران خارج میشوید باید دلایل محکمی برای آن داشته باشید اگر نه به راحتی از شما نمی پذیرند در ایران تحت تعقیب بوده باشید ولی همزمان توانسته اید از فرودگاه به شکل قانونی خارج شوید. خانم ندا، من به همین چند خط در پاسخ به توضیحات شما اکتفا میکنم امیدوارم پاسخ من به سوال شما کافی باشد ولی اگر بازهم خواستید از فدراسیون راهنمائی بیشتری بگیرید سعی کنید در مورد هر ابهام و ناروشنی که داشتید به طور مشخص سوال کنید تا به صورت مشخص به سوالات شما پاسخ دهیم. در ضمن به ضمیمه این نامه سندی را برایت مفرستیم تا با مطالعه آن با پروسه پناهندگی و شرایطی که با آن مواجه میشوید آشنایی بیشتری پیدا کنید.

برایتان آینده خوبی آرزو میکنم

عبدالله اسدی ۲۴ سپتامبر۲۰۱۰

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ