تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: مینا احدی: توقف دیپورت پناهجویان ایرانی در چند استان آلمان جمعه, ۸ام فروردین, ۷۶۸

mina.bild1

سرکوب وحشیانه تظاهرکنندگان در ایران توسط مزدوران حکومت اسلامی و موج اعدامها در ایران باعث شده که مقامات حکومت آلمان در چندین استان بازپس فرستادن ایرانیان به این کشور را متوقف کند. این تصمیم در عین حال به دلیل اعتراض سازمانهای مدافع حقوق انسانی و پناهندگان به سیاستهای ضد پناهندگی دولت آلمان اتخاذ شده است.

دولت آلمان از ضرورت بررسی مجدد قانون پناهندگی در مورد ایرانیان حرف میزند.

برای پذیرفته شدن فوری پناهندگی صدها نفر ایرانی در آلمان باید متحدانه اقدام کنیم.

بحث در مورد پناهندگی فراریان از جهنم جمهوری اسلامی در آلمان بالا گرفته و موضوع پناهنده شدن چند نفر در رسانه های این کشور نیز منعکس شد از جمله پناهندگی دخترانی که در مسابقات ورزشی در آلمان کشف حجاب کردند و یا پناهندگی دختر کلهرو یا خبرنگاران فراری از ایران.

اما اکنون آلمان شاهد ورود تعداد بیشتری از دانشجویان و خبرنگاران و جوانانی است که در ایران جانشان به خطر افتاده و به این کشور پناهنده شده اند. سیاست ضد پناهندگی دولت آلمان و اعمال فشار غیر انسانی به ایرانیان برای بازگشت به کشورشان یک موضوع دائمی کشمکش بین سازمانهای مدافع حقوق پناهدنگی و از جمله فدراسیون پناهندگان ایرانی با دولت آلمان بوده است.

در ایران مقامات حکومت اسلامی از اعدام محاربین حرف میزنند و هر روز خبر اجرای حکم اعدام تعدادی به گوش میرسد. ما در آلمان با فعالیت گسترده افشاگرانه و ایرانیان با برگزاری دهها میتینگ و حرکت اعتراضی به افکار عمومی این کشور اعلام کردند که در ایران یک انقلاب عظیم بر علیه حکومت اسلامی در جریان است و اخبار فعالیتها و مبارزات مردم ایران از طریق فیس بوک و سایتهای متعد خبری و همچنین اطلاعیه های مطبوعاتی و مصاحبه های متعدد فعالین مدافع حقوق انسانی منعکس شده است.

ما در سایت اومانیستها و در سایتهای دیگر آلمانی و همچنین با انجام مصاحبه با رسانه هایی نظیر رادیو سراسری آلمان و تلویزیونهای متعدد مثل فونیکس و یا ” ز –د اف” در مورد مهمترین وقایع در ایران افشاگری کرده و تا کنون این نوشته ها و ارزیابیها انعکاس مطبوعاتی زیادی داشته است. دو ماه قبل کمپین” آزیل برای اکس مسلم و یا محاربین” از سوی چندین سازمان آلمانی و ایرانی اعلام شد و متن بیانیه ما در دفاع از حق پناهندگی ایرانیان با امضا چند هزار نفره برای دولت آلمان ارسال شد. ما خواهان به رسمیت شناخته شدن پناهندگی همه کسانی شدیم که از مذهب اسلام دست کشیده و از کشورهایی نظیر ایران به آلمان پناهنده شده اند.

روز هشت ژانویه در رسانه های آلمانی خبری منعکس شد مبنی بر اینکه تعدادی از استانهای آلمان اعلام کرده اند که ایرانیان را به این کشور بازپس نمی فرستند. دوستان زیادی برای ما نامه نوشته و این تصمیمات را در عین حال در اثر فعالیت کمپین دفاع از حق پناهندگی محاربین و دفاع از حقوق پناهندگان در رسانه های آلمانی دانستند. .

در هامبورگ یک ایرانی که در خطر اعزام اجباری به ایران بود روز هفت ژانویه حکم دیپورتش متوقف شد و وزیر داخله آنجا آنته مولر گفت: هیچ ایرانی را باز پس نمی فرستیم. فعلا در استانهای شلویچ هولستان و راین لند فالزایرانیان متقاضی پناهندگی در صورت داشتن پاسخ منفی و یا تمام شدن دوره دولدونگ به ایران باز پس فرستاده نمیشوند. در بایرن و هسن و تورینگن و نورد راین وستفالن بادن ورتمبرگ و سارلند فعلا دیپورت بطور کامل متوقف نشده است مقامات دولت آلمان میگویند بدلیل اوضاع سیاسی در ایران باید د رمورد قانون پناهندگی بررسی های جدیدی شود. در چند ماه اخیر طبق اخباری که ما دریافت داشته ایم تعداد بیشتری از ایرانیان پاسخ مثبت گرفته اند.

در این اوضاع باید برای حق پناهندگی همه ایرانیان در آلمان و گرفتن پاسخ سریع برای تعداد زیادی از متقاضیان پناهندگی که سالها در این کشور سرگردان هستند و همچنین برای جوانان و مردمی که اخیرا به آلمان پناهنده شده اند اقدام کرد. پناهنده شدن حق همه انسانهایی است که از دست دستگیری و شکنجه و اعدام فرار میکنند و باید همه دولتهای اروپایی را برای پذیرش فوری پناهندگی ” محاربین” و فراریان از دست حکومت فاشیست اسلامی تحت فشار گذاشت.

مینا احدی

۹ ژانویه ۲۰۱۰

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ