تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: گزارشی از اعتصاب غذای پناهندگان در شهر کاسل آلمان دوشنبه, ۵ام مهر, ۱۳۸۹

ما غیر قانی هستیم. از ترس مرگ حتمی از دست جلادان حکومت  اسلامی ایران  به کشور آلمان فرار کردیم، پس از چند سال در این  کشور  بعنوان غیر قانونیها می خواهند دو باره ما را به قصابخانه رژیم اسلامی  باز پس فرستند.
تعدادی از پناهندگان ایرانی که در شهر کاسل آلمان بسر می برند، هر کدام پس ازمدتها و سالها در آلمان هنوز از وضعیت نا معلومی بسر می برند. تعدای  پس از مدتها هنوز جواب نگرفته اند. یا جواب رد گرفته اند و باید طبق قانون اداره مهاجرت  در تاریخ تعین شده باید خاک آلمان را هر چه زود تر ترک کنند!  این دوستان عزیزی که اعتصاب غذا کرده اند جز این دسته ها هستند.بعد از کوشش و تلاشهای  زیاد از طریق وکیل  نتیجه ای نمی گیرند و دولت آلمان اعلام می کند که باید کشور آلمان را ترک کنند.به خانواده ای هم  اعلام شده است  که جهت گرفتن  پاس پرت ایرانی، باید  به سفارت حکومت اسلامی مراجعه کنند، تا ما اقامت موقت شما را  در آن پاسی که شما از حکومت اسلامی می گیرید  صادر نمائیم.

خانواده ای که ار ترس همان رژیم، زندگی خود را رها کرده و به آلمان پناه آورده اند. در ضمن این چند نفر در کشور آلمان هم از فعالین سیاسی هستند که در تمام تظاهراتها و اعتراض های که  علیه رژیم اسلامی ایران در شهرهای مختلف آلمان بوده  شرکت کرده اند و اثناد و مدارک زیادی  را هم در این رابطه به دادگاههای آلمان جهت آکتیو بودن خود علیه نظام فاشیسی ایران  نشان داده اند.اما متأسفانه  دولت آلمان طبق سیاستهای  همیشگیش که مماشات با رژیم اسلامی است  اعلام کرده  که ایران کشوری امن است  و برای شماها هیچ مسئله ای پیش نخواهد آمد.
این انسانهای شریف هیچ راهی برایشان  باقی نمانده است، نه راهی برای بازگشت به ایران چون مرگ حتمی آنها را تهدید می کند  و نه راه ماندن درکشور آلمان چون غیر قانونی هستند.آنها نا چاراٌ دست به اعتصاب غذا زده اند.
که در روز دوشنبه همین هفته به کمک انجمن ایرانیان مبارز کاسل و کمکهای همیشگی شمی صلواتی در جلوشهرداری این شهر دو تا چادر به پا میدارند و دست به اعتصاب غذا میزنند.
عباس تدریس  که هم اکنون در بیمارستان این شهر بستری است یکی از این انسانها است که حتی اجازه ندارد با خانمش که حامله است زندگی کند !؟ و تاریخ  آخرین روز اقامتش در کشور آلمان با اولین روز اعتصاب عذا شروع می شود .
او پس از شش روز  اعتصاب غذا و فعالیت خستگی نا پذیرش جهت با خبر کردن هر چه وسیع تر مردم و رسانه های این شهر از این حرکت، متأسفانه   در ساعت یک و نیم  بعد از ظهر روز شنبه   هنگام پخش اطلاعیه های این اعتصاب غذا  در میان مردم  و بخاطر استراحت نکردن و فعالیتهای ۲۴ ساعته در حال ضعف بسیار شدید تعادل خود را از دست می دهد و دوستانش بلا فاصله او را به میان چادر می برند و توسط آمبلانس او را به بیمارستان منتقل می کنند.

انعکاس حرکت این اعتصاب  در رسانه های آلمان تا کنون بسیار خوب بوده است.روزنامه های شهر کاسل هر روزه مطلبی در رابطه با این اعتصاب غذا و چگونگی دست زدن به این حرکت را منعکس می کنند در میان مردم شهر کاسل بخصوص  جوانان این شهر استقبال خوبی از این حرکت  شده است.
اعلام همدردی با اعتصاب کنندگان، کمک مالی، امضاکردن پتیشن وآدرس دادن  جهت پشتیبانی و همبستگی با آنان، شوق و زوق خوبی را در میان آنان بوجود آورده است. این استقبال روحیه  اعتصاب کنندگان را  بسیار بالا برده است چنانکه اعلام کرده اند تا رسیدن به خواستهایشان  اعتصاب غذا  را نخواهند شکست.
 
در روز شنبه رأس ساعت دو بعد از ظهر نماینده سوسیال دمکرتهای شهر کاسل به چادر اعتصابیون مراجعه کرد. بعد از شنیدن وضعیت عباس تدریس او اظهار تأسف کرد و گفت، که چرا وضع انسانها باید به جایی برسد که اینجنین شود. من گفتم باید از دولت شماپرسید،چرا؟اوتوضیحاتیدراینرابطهداد.
بعد از آن من از ایشان در مورد این اعتصاب،انعکاس تا کنونی آن، پرونده این اعتصابیون و نظر اداره مهاجرت آلمان در این مورد را پرسیدم.ایشان گفتندکه ما در مورد این اعتصاب در شورای استان صبت کرده ایم و قرار شده که دوشنبه هفته آینده پرونده این چند نفر دو باره باز شود و مورد رسیدگی قرار بگیرد. اینکه قبول می شوند یا نه من اساساً نمی توانم هم اکنون قول بدهم، اما صد در صد پرونده آنان دوباره باز خواهد شد. او ادامه داد خواهش می کنم که اعتصاب غذا را بشکنید، اعتصاب غذا خوب نیست.اعتصاب را ادامه بدهید ولی اعتصاب غذا زجر آور است به خودتان لطمه می زنید.
 
در ضمن جدا از کمکهای بی دریغ رفیق شمی صلواتی به این عزیزان اعتصاب کننده  هیئتی از طرف همبستکی فدراسیون پناهندگان ایرانی، روئیا بحرینی، سهیلا کیانی و محمدامین کمانگر در روز شنبه به این عزیزان جهت یاری و همدلی و همبستگی با آنان به شهر کاسل رفتند. که مورد استقبال بسیار گرم این عزیزان قرار گرفتند . ساعتها با هم بحث و تبادل نطر، ساعتها شعار دادن و اطلاعیه پخش کردن، تأثیر بسیار خوبی در میان آنان داشت. در ضمن به بیمارستان جهت ملاقات با عباس تدریس رفتیم او را دیدیم با روحیه بسیارعالی، اعلام داشت که من اعتصاب غذا را تا گرفتن جواب قطعی از طرف دولت نخواهم شکست.

از طرف پلیس شهر کاسل هم  تا روز سه شنبه امکان ماندن در جلو شهرداری را دارند. پناهندگان هم اعلام کرده اند اگر تا روز سه شنبه به ما جواب قطعی دادند ما اعتصاب را خاتمه می دهیم، غیر از این روز سه شنبه دو باره اعتصاب را تمدید خواهیم کرد. امروز یکشنبه من با آقایان نعیم گروسی و شمی صلواتی تماس تلفنی داشتم واز وضع عباس تدریس و سایرن پرسیدم اعلام داشتند که عباس هنوز  در بیمارستان در اعتصاب غذا

است  و سایرین همچنین. همه از روحیه بالایی بر خوردارند.

 

این شرایط اسفناکی که ایرانیان در سراسر جهان به دنبال پناگاهی می گردند و در داخل ایران نیر وضع از این هم بد ترشده است، عامل و بانی اش، نظام فاشیستی اسلامی ایران است. هیچ راهی برای مردم ایران جز سر نگونی این باندسیاهی و این حکومت عصر حجری باقی نمانده است .
به پا خیزیم و کار این رژیم را یکسره کنیم.

              زنده باد انسانیت. محمدامین کمانگر  ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۰

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ