تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: مهداد مهرگان: سرکوب اقلیت‌های مذهبی در ایران دوشنبه, ۱ام اردیبهشت, ۱۳۹۳

mahdad mehregan

رژیم جمهوری اسلامی ایران در تمام طول حیات خود زیر پوشش یک حکومت مذهبی، تمام حقوق شهروندی را به نفع خود مصادره کرده است و با خطبه‌های مذهبی‌ و فتواهای گوناگون هرگونه آزادی اجتماعی، تحرک سیاسی و صدای مخالفان را سرکوب کرده و با به زندان انداختن صدها نفر انسان بی‌گناه، سرکوبهای امنیتی، بازداشت‌های خود سرانه و شبانه و اعدام‌های بی‌رویه، شکنجه و اعمال فشار روحی، وحشت زیادی را در کشور حکم‌فرما کرده است.

به عنوان مثال  بازداشت ده‌ها شهروند کرد و دیگر اقلیت‌های قومی و دینی از جمله بهائیان،مسیحیان،زرتشتیان و دراویش گنابادی و محکوم کردن آنها به حبس‌های طولانی و تبعید این افراد. همه‌ی اینها بیانگر بحران ریشه‌ای حاکم بر کشور و نقض گسترده حقوق بشر در ایران است. بنا بر گزارش‌ها و خبر‌های موجود،علی‌رغم وعده‌های حسن روحانی و شعارهای انتخاباتی‌اش در زمینه حقوق بشر در طی‌ این مدت تعداد گسترده اعدام‌ها، سرکوب و دستگیری‌های متعددی را شاهد بودیم، در همین راستا رئیس قوّه قضائیه (محمد جواد لاریجانی)از احکام اعدام و قصاص در کشور دفاع کردهو آن را راهی‌ برای حل اختلاف و کینه میان افراد دانسته است.او همچنین گفت که در ایران به صرف بهائی بودن تعرضی به افراد نمی‌شود و هرگونه محاکمه‌ و منع تحصیل بهائیان را در ایران تکذیب کرده است.

طبق گزارشی که احمد شهید منتشر کرده تا تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۱۴ دست کم ۳۰۷ نفر از اقلیت‌های دینی در ایران در زندان به سر میبرند که حدود ۱۳۴ نفر از آنان بهائی میباشندو محکومیت‌های ۲۰ سال حبس، تبعید و محرومیت از تحصیل دانشگاهی این افراد طبق گزارشهای مستدل به راحتی‌ قابل رویت است.همچنین بازداشت خودسرانه، سرکوب و فشار بر کلیساهای فعال فارسی زبان،علی‌رغم تغییر لحن دولت جدید ادامه پیدا کرده است. یورش به منازل شهروندان مسیحی‌ بدون رعایت ضوابط قانونی،بازداشت و دادن اتهامات سیاسی و امنیتی بجای اشاره به دلیل عقیدتی‌ بازداشت آنها، استفاده ابزاری از مواد و تبصره‌های مبهم قانونی برای متهم کردن مسیحیان فعالبه جرایم امنیتی به منظور خنثی کردن حساسیت‌های بین‌المللی به نقض آزادی دین و عقیده ادامه دارد. در گزارش احمد شهید آمده است که موارد اعدام در سال ۲۰۱۳ در ایران نسبت به سال۲۰۱۲ میلادی ۱۶۵ درصد افزایش داشته است. جمهوری اسلامی در سال گذشته ۳۶۹ نفر را اعدام کرده است اما به دلیل فاش نشدن همه موارد اعدام ممکن است افرادی که در این سال اعدام شده‌اند به ۷۰۰ نفر نیز برسد.و همچنین در موارد مربوط به زنان و کودکان نگرانی جامعه بین‌المللی نسبت به ادامه نقض حقوق بشر حتی در دوران ریاست جمهوری روحانی ادامه دارد.

نقض حقوق بشر در ایران شامل همه‌یاقشارجامعهاعمازسیاسیون،عقیدتی‌مذهبی‌،کارگران،زنانوکودکانمی‌باشد،کهازابتدایظهوراینرژیمفاشیستمذهبی‌اسلامیدرایرانانجام گرفته و تاکنون ادامه دارد. ما جوانان باید در ایران و در خارج از کشور به افشای این اقدامات بپردازیم و با مبارزه متشکل و پیگیر خود شر این حکومت فاشیستی را از سر مردم ایران و جهان کم کنیم.

مهداد مهرگان

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ