تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: علیه راسیسم قد علم کنیم. جمعه, ۲ام مهر, ۱۳۸۹

پس از راه یافتن حزب راسیستی و خارجی ستیز دمکراتهای سوئد به پارلمان این کشور٬ جامعه سوئد علیه راسیسم و نژادپرستی و فاشیست می جوشد. یک روز پس از معلوم شدن نتایج انتخابات سوئد دهها هزار تن در استکهلم٬ مالمو و گوتنبرگ علیه راسیسم دست به تظاهرات زدند. برای روزهای آینده و منجمله ۴ اکتبر که زمان بازگشایی مجلس است٬ تظاهراتهای دیگری تدارک دیده شده است. شبکه های متعددی علیه راسیسم در فیس بوک شکل گرفته است که بویژه جوانان در آن نقش مهمی دارند.

 

فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی بعنوان یک سازمان ضد راسیستی خود را بخشی از این جنبش مردمی می داند و همه ایرانیان و مردم آزادیخواه را فرا می خواند که با قدرت تمام در این جنبش ضد راسیستی شرکت کنند.

 قدرت گیری راسیستها و احزابی با پیشینه فاشیستی نظیر دمکراتهای سوئد زنگ خطری است برای همه شهروندان کشور. و این ما را بیشتر متعهد می کند که قاطعانه درمقابل آنها بیستیم .

 

حزب دمکراتهای سوئد همچون همه احزاب راسیستی دیگر با توسل با تفرقه افکنی نژادی در صدد است حقوق مدنی بخشی از ساکنین سوئد را تحت نام خارجی مورد تعرض قرار دهد. باید در مقابل آنها از حقوق برابر همه ساکنین کشور به دفاع برخاست. باید با هرگونه تبعیض در هر شکل و فرمش ایستاد و از حقوق جانشمول همه شهروندان و ساکنین کشور دفاع کرد. نباید اجازه داد که احزاب راسیستی سیاستهای خارجی ستیزانه خود در عرصه پناهندگی را به جامعه دیکته کنند. نه فقط باید با راسیسم آشکار به مقابله برخاست بلکه ضروری است که با راسیسم پوشیده نیز مقابله کرد. ایجاد گتوهایی که فقط “خارجیان” در آن زندگی می کنند راه را بر گسترش راسیسم بیشتر باز می کند. دیدگاه اروپا محوری که به دور اروپا دیوار می کشد تا از مهاجرت مردم آسیا و آفریقا جلوگیری کند خود جاده صاف کن راسیسم است.

 

مبارزه علیه راسیسم باید در همه عرصه ها با جدیت دنبال شود تا جامعه در مقابل آن واکسینه گردد. ما به سهم خود با سازماندهی و شرکت در تظاهرات٬ برگزاری سمینار و کار روشنگرانه تلاش خواهیم کرد که به بسیج جامعه علیه راسیسم کمک کنیم. جلوی پیشروی راسیسم را می شود گرفت اگر همه ما متحدانه به میدان بیائیم و به این پدیده نفرت انگیز نه محکمی بگوئیم!

 

 

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی- سوئد

۲۴ سپتامبر ۲۰۱۰

 

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ