تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: نامه پرویز و پاسخ به آن جمعه, ۲۶ام شهریور, ۱۳۸۹

سلام اقای اسدی عزیز

درود فراوان بر شما

اقای اسدی من دو سال و نیم است که در هند درس میخواندم و الان تمام شده و در حین بازگشت به ایرانم ، اما از بدو ورود شروع به خواندن کتابهای دینی و مذهبی کردم و معجزات عیسی را بررسی کردم  سراخر به مسیحیت علاقمند شدم  ولی چون مسلمان زاده هستم نمیدانم اگر اینجا مسیحی شوم چه اتفاقی در ایران برای من بیافتد! سوال اول من اینست؟ ایا اطلاع دارید کسی که در خارج از ایران تغییر دین دهد ایا در بدو ورود و در ایران دولت متوجه میشود یا نمیشود؟ اینجا به نظر شما مسیحی بشوم؟   واقعا میترسم! دوم اینکه دوستی به من گفت سراخر دولت ایران متوجه میشود بالاخره باید یک بار کلیسا بروی و مطمئننا شما را میگیرند! اقای اسدی به خدا میترسم! اما واقعا به دین جدید معتقد شدم! به من شاکی نشوید! به من بگویید که اگر بخواهم ایران برسم ایا کسی هست که مرا به سازمان هیاس معرفی کند؟ شما به نظرتان هیاس سازمان خوبی است و میتواند کمکم کند؟ جانم را بردارم و بروم کشور سوم حالا به خاطر دین! کسی هست که کمک کند؟ شماره ای دارید ؟ من میدانم که سفارت اتریش ساپورت میکند و شنیدم چهار تا شش ماه باید در اتریش ماند و بعد رفت حالا در ترکیه چقدر انتظار هست؟

اگر هم میدانید بگویید من با شما تماس تلفنی بگیرم و جوابم را تلفنی بدهید و چه ساعتی و چه شماره ای

شاد باشی.

پرویز

پاسخ به نامه پرویز

سلام پرویز عزیز

من در پاسخ به نامه شما از آن نکته شروع میکنم که نوشته اید “از من شاکی نشوید”. پرویز عزیز، من از همه مذاهب در دنیا شاکی هستم ولی از اعتقادات شخصی کسی تا آنجا که به کسی آزاری نرساند و اعتقادات خود را کاملا شخصی تلقی نماید شاکی نمیشوم. بیزاری ما از مذاهب بخاطر این است که از مذهب به عنوان  وسیله ای برای سرکوب و ارعاب و دخالت در خصوصی ترین امور زندگی مردم استفاده می کنند. ما مخالف دخالت مذهب در سیاست هستیم و در مقابل از سکولاریسم و جامعه ای عاری از دخالت مذهب دفاع می کنیم. جمهوری اسلامی و گروها و سازمانهای اسلامی چون حماس و حزب الله و القاعده و طالبان از خاورمیانه تا شاخ آفریقا برای دفاع از اسلام “عزیزشان” زندگی بخشهای زیادی از مردم جهان را مختل کرده اند و من و شما و میلیون ها نفر دیگر از مردمان جهان جزو فراریان و آوارگان از دست مذهب هستیم.  مسلما اگر جای بحث روشنگری پیش بیاید ما هم نوکی به آن  خواهیم زد.

 

شما پرسیده اید: “اگر کسی در خارج کشور تغییر دین دهد دولت ایران میفهمد؟” پاسخ من این است: خیر، از کجا باید بفهمند کسی هم  اسم شما را برای دولت ایران نمی فرستد بعلاوه شما اگر قرار است به ایران برگردید لازم نیست  اعلام کنید که به دین دیگری گرویده اید. از من پرسیده اید به نظرشما مسیحی بشوم؟ پرویز عزیز نمی دانم نظر مخالف یا موافق من می تواند شما را در اختیار کردن مذهب یا بی مذهبی شما را قانع می کند یا نه من که به هیچ دینی باور ندارم و اصلا نمی دانم چرا باید کسی که تا دیروز خود را متعلق به یک باور مذهبی می دانست امروز به یک باور دیگر اعتقاد پیدا کند. در حالی که مذهب خوب و بد ندارد ماهیت همه مذاهب یکی است ولی دست بسیاری از آنها به قدرت مبارزه مردم دستش از دخالت در سیاست و در زندگی مردم قطع شده است اگر نه بقیه مثل اسلام “عزیز” امروز ما به زندگی مردم خون می پاشیدند.

 

در مورد سازمان “هیاس” در ایران که اشاره کرده اید، من هیچ اطلاعی از خوب و بد بودن و اصلا موجودیت چنین سازمانی ندارم و در این مورد نمی توانم اظهار نظری بکنم.

 

در مورد پناهنده شدن شما باید بگویم که حتی اگر اعلام کنید که در خارج از کشور تغییر دین داده اید از نظر دولتهای اروپایی دلیل کافی برای پذیرش شما بعنوان پناهنده محسوب نمیشود. توجه داشته باشید که باید با هزار و یک دلیل به آنها اثبات کنید که در ایران تحت پیگرد قانونی بوده اید.

 

پرویز عزیز: نوشته اید که سفارت اتریش ساپورت میکند در این مورد باید بگویم که نه تنها سفارت اتریش که هیچ سفارت دیگری کسی را ساپورت نمیکند. متأسفانه شنیده ها و حدس و گمانها بسیار زیاد است ولی وقتی وارد میشوید ۱۸۰ درجه با آن چه که شنیده می شود تفاوت دارد. شما اگر بخواهید پناهنده شوید باید دلایل کافی برای پناهندگی خود چه در ترکیه و چه در هر جای دنیا ارائه دهید و در مورد گفته های خود شواهد و مدارک روشن نشان دهید. در ترکیه نیز به هر دلیلی که باشد باید ابتدا خود را به یو ان معرفی کنید و تقاضای پناهندگی نمایید و مدتها منتظر پذیرش از جانب یو ان و پس از آن کشور ثالث بمانید. این هم شماره تلفن تماس با دفتر مرکزی فدراسیون است در صورت امکان میتوانید تماس بگیرید. در ضمن سندی را هم به ضمیمه این نامه برایتان میفرستم تا اینکه با روند پناهندگی و مصافهای پیش رو آشنایی بیشتری پیدا کنید. این هم تلفن تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹

برایت آینده خوبی آرزو می کنم

عبدالله اسدی

۱۵ سپتامبر ۲۰۱۰

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ