تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 116

بایگانی

دسته‌ها

_
:: تحصن ۲۷ پناهنده ایرانی مقابل درب کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد یکشنبه, ۳ام فروردین, ۱۳۹۳

دوشنبه  در تاریخ ۱۷/۳ ۲۰۱۴ در شهر آنکارا مقابل درب کمیساریای عالی پناهدگان،  27 تن از پناهدگان سیاسی کرد دست به تحصن زدند .

پناهندگان سیاسی کرد اعضای احزاب اپوزیسیون کردی مخالف با جمهوری اسلامی ایران  دست به تحصن زدند .این در حالی است که  حزب دمکرات کردستان ایران و نیز کومله زحمتشکان کردستان ایران، توسط کشورهای آمریکا – کانادا و استرالیا  در لیست سازمانهای مشکوک  تروریستی قرار گرفته اند  این موضوع از طرف نمایندگان کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد به اطلاع پناهجویان و پناهندگان رسیده است . این امر باعث شده است تا پناهجویان عضو این احزاب در شرایط بسیار اسفباری بسر ببرند. پناهجویانی  که بعضا ۳ تا ۹ سال در انتظار تعیین کشور هستند به این دلیل بلاتکلیف به حال خود رها شده اند و از انتقال این پناهندگان به کشور سوم امتناع میشود  .

پناهندگان متحصن در بیان نامه ای اعلام کرده اند که این  احزاب  درطول  15 سال اخیر هیچ گونه فعالیت و حرکت مسلحانه ای نداشته اند. و گفته اند؛ که “ما پناهجویان سیاسی برای رسیدن به آزادی و دمکراسی در ایران با انجام فعالیت های صلح امیز در ایران جانمان در خطر افتاده است و به ناچار کشور ایران را ترک کرده ایم.”

همچنین امضا کنندگان این بیاننامه اعلام کرده اند که؛ “رویکرد کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد تبعیض آمیزبوده که کاملا مغایر با اصول و قوانین حقوق بشری می باشد.”

دوشنبه تاریخ ۱۷/۳ ۲۰۱۴ پناهندگان عضو احزاب مذکور طی مطرح کردن خواسته هایشان در مقابل درب کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد دست به تحصن زدند .

خواسته پناهندگان متحصن؛ “رفع تبعیض در روند معرفی و پذیرش به کشورهای پناهنده پذیر از جمله آمریکا – کانادا و استرالیا – انتقال هر چه سریعتر ۲۷تن از پناهندگان متحصن به کشور سوم و پیگیری احزاب مذکور در خصوص ادعای مطروحه از سوی کشورهای پناهنده پذیر است.”

در طی گفتگویی با نمیا باز اللهی  نماینده پناهندگان متحصن گفت: “ساعت ۱۳:۰۰ امروز به وقت محلی  با مسئولین کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد مذاکره  کرده ایم اما گفته اند که پروسه انتقال تا یک سال الی یک سال ونیم دیگر طول میکشد و تحصن شما بی فایده است ومحل را ترک کنید. “

همچنین نیما بازاللهی گفت: “ما از تمامی سازمانهای حقوق بشری و بشر دوستان میخواهیم که حامی ما متحصنین باشند چون تا احقاق خواسته هایم به تحصن خود ادامه میدهیم.”

فدراسیون سراسری پناهدگان ایرانی – واحد ترکیه ضمن حمایت از خواسته های به حق پناهندگان متحصن نیز وظیفه خود میداند که در کنار تمامی پناهجویان و پناهندگان ایرانی ساکن ترکیه بدون در نظر گرفتن جنسیت ، ملیت ، نژاد ومذهب  برای احقاق حقوق و خواسته هایشان مبارزه کند .

همچنین فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی – واحد ترکیه  از تمامی پناهجویان و پناهندگان میخواهد که از پناهندگان متحصن به شیوه های مختلف حمایت کنند .

فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی – واحد ترکیه 

۲۰۱۴/۳/۱۷

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ