تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: نعیم شیرازی در خطر دیپورت_ نامه سرگشاده به اداره مهاجرت سوئد یکشنبه, ۳ام فروردین, ۱۳۹۳

naeim

 

 

نامه سرگشاده به اداره مهاجرت سوئد

   UM 24024-10دادگاه مهاجرت           

Offentligt Biträde: Maria Ivicz

موضوع:  پرونده Naeem Mohammad Hosseein Shirazi

متقاضی پناهندگی در سوئد

Beteckning 11471061

 

فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی لازم می  داند چند نکته را در مورد حکم اخراج نعیم محمد حسین شیرازی  به اداره مهاجرت و دادگاه مهاجرت این کشور یادآوری کند. طبق خبری که از طرف نعیم در بازداشتگاه شهر Gävle به فدراسیون رسیده قرار است روز دوشنبه ۲۴مارس وی را به ایران دیپورت کنند.

 

نعیم شیرازی متولد ۱۹۸۴از جمله جوانانی است که از سوی دستگاههای قضائی و امنیتی جمهوری اسلامی تحت پیگرد قانونی بوده و به همین دلیل صدور حکم اخراج برای نعیم باعث نگرانی شدید خانواده و بستگان وی و بسیاری از ایرانیان در داخل و خارج از ایران شده است. فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی نیز به این موضوع به عنوان یک نگرانی واقعی نگاه می کند بدلیل اینکه شما دارید نعیم را به سیستم و نظامی بر میگردانید که وی از دست آنها فرار کرده است. بر اساس همین دلیل، فدراسیون از مراجع فوق در امور پناهنده پذیری سوئد می خواهد که در تصمیم خود مبنی بر بازگرداندن وی به ایران تجدید نظر کنند.

 

فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی از نزدیک نعیم را می شناسد و با فعالیت های سیاسی اش بویژه از زمانی که ازکشور سوئد تقاضای پناهندگی کرده است آشنایی کامل دارد. نعیم در همین کشور سوئد علیه قانون و نظامی که در ایران حاکم است و زندگی میلیون ها جوان مثل وی را به تباهی کشانده است مبارزه کرده و رفتارهای فاشیستی و جنایت کارانه رژیم اسلامی در ایران را نقد و افشا کرده است.نعیم بارها در اعتراضات زیادی که در طول چهار سال گذشته در مقابل سفارت جمهوری اسلامی در استکهلم برگزار شده شرکت فعال داشته است.مراجع پناهنده پذیری در کشور سوئد نباید نسبت به این نوع اعتراضات که متقاضیان پناهندگی علیه رژیم ایران انجام می دهند بی تفاوت باشند.چرا که پلیس امنیتی ایران از طریق اینترنت و به اشکال گونا گون فعالیت های افراد را زیر نظر دارد و آنها را مورد شناسائی قرار می دهد.

 

به اطلاع می رسانیم که نعیم در همین یک ماه گذشته در بازداشتگاه اداره مهاجرت با رادیوها و رسانه های زیادی در سوئد بویژه رسانه های فارسی زبان با اسم و مشخصات خود مصاحبه کرده و دلایل فرار خود را از ایران توضیح داده است.این مصاحبه ها به طور علنی به پرونده نعیم اضافه شده اند و اینها می تواند امکان ردیابی و شناسائی وی را برای پلیس امنیتی جمهوری اسلامی چندین برابر بیشتر کند و درعین حال این فعالیت ها می تواند مبنائی برای لغو حکم اخراج و بررسی مجدد این پرونده باشد. برای مثال مصاحبه با رادیوی سراسری سوئد پژواک بخش فارسی،مصاحبه با رادیو همبستگی در استکهلم، رادیو امید ایران استکهلم، رادیو آوا استکهلم، رادیو همسفر استکهلم و رادیو همبستگی در

 

گوتنبرگ.علاوه بر اینها نعیم در مطلبی که در سایت همبستگی منتشر کرده است از سازمان ها و نهاد های مدافع حقوق پناهندگی و ایرانیان و مردم سوئد خواسته است کمک کنند تا حکم اخراج وی متوقف شود.وی نوشته است من از بازگشت به ایران وحشت دارم به همین دلیل خواستار متوقف شدن حکم اخراجم به ایران هستم.  

 

  در این مورد هزاران نفر این مصاحبه ها را شنیده اند و نگران بازگرداندن نعیم به ایران هستند. در همین رابطه قرار است روز دوشنبه ۲۴ مارس ساعت ۱۵ شماری از ایرانیان در مقابل اداره مهاجرت در سولنا دست به اعتراض بزنند و خواستار متوقف کردن حکم اخراج نعیم شوند.فدراسیون این نامه را به طور علنی منتشر می کند تا بعنوان سندی در پرونده نعیم محمد حسین شیرازی و برخورد مراجع پناهنده پذیر سوئد ثبت شود.

 

بنا به توضیحات فوق در مورد این متقاضی پناهندگی، لازم است برطبق شرایط Sur Place  تحت حمایت بین المللی قرار گیرد و از حق اجازه اقامت در کشور سوئد برخوردار شود.

با احترام

عبدالله اسدی دبیر فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 

۲۲ مارس ۲۰۱۴

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ