تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 116

بایگانی

دسته‌ها

_
:: فرانسه و نروژ پناهندگی محمد مصطفایی را پذیرفته اند پنجشنبه, ۲۸ام مرداد, ۱۳۸۹

شهرزاد نیوز: نروژ به محمد مصطفایی، وکیل حقوق بشر که به تازگی از ایران گریخته و در استانبول به سر می برد، پناهندگی اعطا کرده است. اما وی می گوید فعلا منتظر می ماند تا مطمئن شود که همسرش نیز نروژ را برای اقامت انتخاب خواهد کرد یا نه.

همسر مصطفایی که به همراه پدر و برادرش دستگیر شده بود، به تازگی آزاد شده و انتظار می رود که وی نیز ایران را ترک کند.

در خبری که پیشتر در شهرزاد نیوز منتشر گشت، به آمادگی چند کشور اروپائی برای دادن پناهندگی به محمد مصطفایی اشاره شده بود. محمد مصطفایی در مصاحبه ای تلویزیونی در ترکیه ، گفته است خودش موافق رفتن به نروژ است اما منتظر می ماند تا ببینید آیا همسرش نیز با این مقصد موافق است یا خیر.

ساعاتی پس از این مصاحبه تلویزیونی ، فرانسه نیز با تقاضای پناهندگی محمد مصطفایی موافقت کرده و کنسولگری فرانسه ، وی را برای گفتگویی دعوت کرده است.

 

 

مصطفایی: آمده‌ام تا جهان را بیشتر با وضعیت ایران آشنا کنم

رادیو آلمان: محمد مصطفایی پس از ترک ایران و اقامت چند روزه در ترکیه موفق شد به کشور نروژ سفر کند. این وکیل دادگستری تصریح کرد که با توجه به پشتیبانی جامعه بینالمللی از خانم آشتیانی، قوه قضاییه جرأت آسیب رساندن به موکلش را ندارد.

محمد مصطفایی، وکیل دادگستری ایران، پس از خروج از کشور و اقامت چند روزه در ترکیه موفق شد با اخذ ویزا به کشور نروژ سفر کند.

مصطفایی دلیل سفر خود به نروژ را شرایط سخت امنیتی در ترکیه، شش روز بازداشت در این کشور و همچنین پیگردهای سازمان امنیتی جمهوری اسلامی خواند. وی گفت: “امنیتم در این کشور اسکاندیناوی بهتر از اقامت در ترکیه تامین میشود.”

از سوی دیگر وزیر امور خارجه نروژ، یوناس گار استوره، گفت: “بسیار خوشحالم که وکیل شجاع و مبارز حقوق بشر، آقای محمد مصطفایی، در نروژ حضور دارد و از امنیت کامل برخوردار است.”

آقای استوره تصریح کرد که نهادهای نروژی در خروج مصطفایی از ایران هیچگونه نقشی نداشتهاند؛ وی تمامی شایعات در این زمینه را تکذیب کرد.


“غارت اموال” مصطفایی

مقامات قضایی و امنیتی جمهوری اسلامی پس از ناکامی از بازداشت مصطفایی، همسر و برادر همسر وی را به جای او بازداشت کرده بودند.

پس از آزادی برادر همسر و پدر همسر محمد مصطفایی، فرشته حلیمی، همسر وی نیز در روز شنبه (۱۶ مرداد / ۷ اوت) با قرار کفالت آزاد شد.

مصطفایی در نخستین نشست مطبوعاتی خود در نروژ در روز یکشنبه (۱۷ مرداد/ ۸ اوت) اعلام کرد: «از ایران نیامدهام که از امکانات پناهندگی استفاده کنم، من آمدهام تا جامعه جهانی را بیشتر با وضعیت ایران آشنا کنم. من از طریق سفارت نروژ تقاضای ویزا نمودم و دولت نروژ نیز برای من و خانوادهام ویزای یکساله صادر کرد.»

محمد مصطفایی درباره آخرین واکنش جمهوری اسلامی به خروج وی از کشور در وبسایت خود در روز دوشنبه (۱۸ مرداد) نوشت: “امروز صبح ماموران امنیتی به دفتر کارم مراجعه کرده و دفترم را که چند وکیل دادگستری در آنجا مشغول به فعالیت بودند پلمپ کردند. قسمتی از این دفتر متعلق به یکی از همکارانم است و پیش از شروع این ماجراها سهم متعلق به خود را نیز واگذار کرده بودم. متاسفانه دستگاه قضایی در صدد است پس از گروگانگیری، اموالم را نیز به غارت ببرد.”

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ