تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: شاهین مجهد: آنها علاقه ای به معترضین و ناراضیان ندارند سه شنبه, ۱۵ام بهمن, ۱۳۹۲

shahin majhd 1 219 x 226

چه بخواهیم چه نخواهیم باید بپذیریم، وطنمان تبدیل به جایی شده است، که فرزندش را به نقطه ای می رساند که تمام هست و نیستش، بود و نبودش و عزیزان و کسانش را جا گذاشته و برای رها شدن از آن همه جبر، خفقان، توهین و تهدید راهی غربت می شود.  

سخت است گلاویز شدن هر روزه با نقابی که برای پذیرفته شدن و بقا در جامعه یا محل کار به صورت داری. در ایران اگر بخواهی انسان بودن را تلاش کنی، مانند یک انسان و در حد و شأن یک انسان زندگی کنی، آزادانه حرف بزنی، آزادانه نگاه کنی، آزادانه قدم بزنی، تمام اینها بهایی سنگین دارد.

این تو نیستی که روش زندگی ات را انتخاب می کنی، این روش از پیش برای تو تعیین شده و در تمام زمینه ها موظف به رعایتش می باشی. حتی در چهار دیواری خانه ات نیز از آزادی کامل برخوردار نیستی. در حقیقت به آنها ربط دارد تو در خانه ات چه می بینی، چه می خوری، چه می نوشی، با چه کسی معاشرت می کنی، به آنها ربط دارد بیرون از خانه چه می پوشی، کسی که با تو قهوه می نوشد چه نسبتی با تو دارد، مدل موهای تو و خیلی چیزهای پیش پا افتاده دیگر به آنها مربوط است. ولی بیکاری، تورم، فقر، اعتیاد، و هزار گرفتاری و بدبختی مردم به آنها مربوط نیست. به هیچ طریقی جوابگو نیستند و در تک تک این حیطه ها آمار کذایی خود را دارند.

کودکان زیر ده سال که سر چهار راهها دستفروشی یا تکدی گری می کنند، دل هر انسانی را به درد می آورند. راننده آژانسی که از دانشگاه تهران لیسانس مهندسی متالوژی دارد، تمام امیدت به آینده را محو می کند. مردمی که به امید ظهور “امام زمان”، صدایشان از این همه بی عدالتی بلند نمی شود، تو را به مرز جنون می رسانند.

به جایی می رسی، که حس می کنی هیچ جایی در آن اجتماع نداری. می فهمی اگر بخواهی هم رنگ جماعت شوی، از هویت و اصالت خودت فرسنگ ها فاصله گرفته ای. نه! نمی توانی. هر چند وطن هم بخشی از هویت است، ولی ایدئولوژی، عقاید، منش و شخصیت تو نیز هویتت را تشکیل می دهند. اینجاست که پافشاری تو خوشایند ایشان نخواهد بود، پس سعی بر بستن دهانت می کنند و حتی نبودت صلاحشان خواهد شد و چه آسان به صلاحشان دست می یابند، چرا که حاکمیت، علاقه ای به معترضین و ناراضیان ندارد.

 

ای کاش می توانستیم مانند خیلی از مردم دنیا در سرزمین مادریمان، بدون دغدغه و واهمه زندگی کنیم. ای کاش می توانستیم طعم آسایش و امنیت را در کشور خودمان بچشیم. کاش لازم نمی شد برای به دست آوردن آن راهی دیار غربت شویم. 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ