تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: حکم اخراج محمد رضا علیخانی متوقف و از بازداشتگاه اداره مهاجرت سوئد آزاد شد شنبه, ۱۲ام بهمن, ۱۳۹۲

همانطور که در اطلاعیه های قبلی اعلام کرده بودیم؛ محمد رضا علی خانی ۴ سال پیش به همراه مادر و خواهر سه ساله اش به سوئد آمده بود و از این کشور درخواست پناهندگی کرده بودند‌.اما آنها از کلیه مراجع پناهندگی سوئد پاسخ منفی گرفته بودند. محمد رضا علیخانی در تاریخ سوم دسامبر ۲۰۱۳ به قصد دیپورت به ایران توسط پلیس مرزی سوئد دستگیر و بازداشت گردید. وی درحالی بازداشت شد که مادرش بدلیل درد شدید کلیه بستری می شد و ماهنی خواهر ۷ ساله اش تنها می شد.

 

 پلیس به وی گفته بود به زودی مادرت حالش خوب میشود و هر سه نفرتان را به ایران برمی گردانیم. محمد رضا علیخانی در خطر جدی دیپورت به ایران قرار گرفته بود. در طول مدت بازداشت وی تلاش های زیادی برای متوقف کردن حکم اخراجش صورت گرفت.فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی به دادگاه مهاجرت سوئد نامه نوشت،اعتراضات خیابانی سازمان داد و سارا نخعی دبیر واحد فدراسیون در استکهلم با اداره مهاجرت در این رابطه صحبت کرد و مدام با وکیلش در تماس بود و فعالیت های مطبوعاتی و برگزاری تجمعات را به وی گزارش می کرد.

 

در نشریه همبستگی  و سایت فدراسیون گوشه هایی از این فعالیت ها دیده می شود.محمد رضا علیخانی علیرغم اینکه در بازداشت بسر می برد، مدام در حال فعالیت بود و فدراسیون و وکیلش را در جریان فعالیت های خود قرار می داد.خوشبختانه عصر روز دوشنبه ۲۷ ژانویه حکم اخراج وی متوقف شد و از بازداشتگاه اداره مهاجرت آزاد شد. فدراسیون این موفقیت را به فعالین خود و همه کسانی که قدمی دراین جهت برداشتند  و به محمد رضا علیخانی و کتایون صادقنیا و ماهنی عزیز تبریک می گوید.

 

 

همبستگی،فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی- سوئد

۲۹ ژانویه ۲۰۱۴

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ