تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: حسین خزاعی: اوین جان نبودنت بر برگ برگ تاریخ ثبت خواهد ماند سه شنبه, ۳ام دی, ۱۳۹۲

hosein kh 181 x 290

 اگر در فرهنگ لغت به دنبال معنی آوین بگردی حتما مهمترین معنی آن را عشق خواهی یافت .هم معنی آب زلال وپاک .بی ریا مثل عشق .

اما پایان داستان دخترک قصه ما همرنگ عشق و معصومیت نیست. داستان دخترک ریز نقشی که تا رویای آینده اش فاصله ای ندارد با رسیدن به مرد رویاهایش  به پایان نمی رسد  بلکه با گلوله ای در سینه پایان می پذیرد.

آوین قصه ما حتی فرصت پیدا نمیکند ناله کند .اشک بریزد یا با زندگی اش وداع کند .داستان آوین یکی از صدها نا عدالتی است که برای مردم این مرزوبوم روی می دهد و ما خشمگین از کنارش می گذریم ومسببان آنرا به انتقامی زود وعده می دهیم.

آوین قصه ما در یک روز زیبای پاییزی هنگامی که همراه برادرش با ماشین اطراف شهر زیبایش را می پیماید با گلوله افراد ضد انسانی حکومتی به قتل میرسد .

افرادی او را می کشند که قرار بوده مسئول تامین امنیت او و سایر مردمان سرزمینش باشند افرادی گل وجود او را پرپر میکنند که بعدها به خانواده اوبی شرمانه می گویند ناراحت نباشید چون ماه حرام است دو برابر دیه میدهیم و حیف که آنان اصلا نمیفهمند چه عذابیست لحظه لحظه ی زندگی خانواده آوین .من برای آوین و آوینها می نویسم تا بدانند اگر چه مانند ندای عزیز شهره این دنیا نشدند اما همیشه در یادهایمان خواهند ماند.من برای آوین عاشقم می نویسم تا بداند اگر چه مانند ندا لحظه مرگ او را ندیدیم اما قول می دهیم عقل مان به دیدمان نباشد و نگذاریم تاریخ از یاد ببرد چه وحشیانه وبی رحمانه نفسش را بریدندد وبی شرمانه به خود افتخار کردند.

آوین عزیزم تاریخ بدهکار قاتلانت خواهد ماند ومردم چشم انتظار به زنجیر کشیدنشان می مانند .خواهر نازنینم آوین شاید تو از سیاست و مبارزه چیزی نمی دانستی و این روزهای آخر را با ذوق لباس سفید نو عروسیت که قرار بود چند روز بعد به تن کنی گذراندی اما بدان  جان گذاشتنت در این راه چیزی کم از مبارزه نفس به نفس ندارد و نبودنت بر برگ برگ تاریخ ثبت خواهد ماند.آوین جان ما شرمگین از بی عرضه بودن در این برهه زمانی هستیم ! اما تو سربلند بر سنگ قبرت خواهی نگریست و شجاعانه پرواز خواهی کرد تا همگان بدانند که مبارزه تکلیف ماست تا منتقم خون آوینها باشیم و باشد که آیندگان بدانند برما ومردمانمان چه گذشت. 

  (حسین خزاعی )

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ