تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: کتایون صادقنیا و دو فرزندنش، محمد رضا علی خانی ۱۹ ساله و ماهنی دختر ۷ ساله آنها در خطر فوری اخراج به ایران قرار دارند پنجشنبه, ۲۸ام آذر, ۱۳۹۲

mohammadreza 1 411 x 600

از همه سازمانها و نهادهای مدافع حقوق پناهندگی و مردم انسان دوست سوئد می خواهیم به حکم دیپورت این خانواده به ایران اعتراض کنند.تعقیب و پیگرد پناهجویان از سوی پلیس سوئد همچنان ادامه دارد.کتایون صادقنیا و فرزندانش مدت چهار سال است برای اجازه حق زندگی در سوئد مبارزه می کنند. وی مدتهاست از بیماری کلیه رنج می برد، ولی با این حال هنگامی که از شدت درد کلیه راهی بیمارستان بود، پلیس در مقابل چشمان او و دختر هفت ساله اش پسرش محمد رضا علی خانی را بازداشت کردند.علاوه بر محمد رضا علیخانی، یک پناهجویی دیگر ایرانی بنام بهراد هاشمزاده و یک پناهجویی افغان بنام اشکان نورزاهی در بازداشتگاه مشتا در شهر استکهلم در خطر اخراج بسر می برند.

 

کتایون می گوید:نمی دانم به فکر پسرم باشم یا بفکر دخترم که چشم انتظار برادرش است احساس می کنم که در اوج بیماری، من که همواره در زندگی انسانی قوی وهمیشه با مشکلات دست وپنجه نرم می کردم تحمل وطا قتم رو به تحلیل است تنها امید وانتظارم از وجدانهای بیدار  انسانهایی است که می دانم حتما نمی توانند در مقابل این شرایط غیر انسانی بی تفاوت با شند.

کتایون و فرزندانش آواره دست نظام و قوانین ظالمانه و مناسبات نابرابر و ضد زن جمهوری اسلامی در ایران هستند.وی پس ازگذشت مدت کوتاهی از اقامتش در سوئد ازآئین اسلام نیز دست کشیده است.بسیاری از مردم در شمال سوئد که کتایون را می شناسند از تصمیم اداره مهاجرت مبنی بر اخراج این خانواده بشدت نگران هستند.

در اعتراض به تصمیم اداره مهاجرت مبنی بر بازداشت و صدور حکم اخراج برای محمد رضا علی خانی و خانواده اش، روز پنجشنبه ۱۹ دسامبریک گردهمائی در مقابل اداره مهاجرت در شهر استکهلم تشکیل می شود.

 

زمان: پنجشنبه۱۹  دسامبر ساعت ۱۴

محل: Solna; Pyramidvägen ۲

فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی –  استکهلم

سازمان سراسری پناهندگان ایرانی، بیمرز – استکهلم       

تلفنهای تماس:

٠۷٠۷۱۷۵۵۴٢

 

٠۷٣۵۸۵٢۵۷۱

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ