تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: نامه حمید از ترکیه و پاسخ به آن پنجشنبه, ۲۸ام مرداد, ۱۳۸۹

با سلام و خسته نباشید خدمت شما

 

  جناب آقای اسدی:

من حمید ش. هستم که با شما تلفنی صحبت کردم و عرض کردم که من در کشور ترکیه پناهجو هستم و به تازگی یو.ان. به من استیناف داده است و در خصوص خروج غیر قانونی از ترکیه با شما صحبت کردم. فرمودید که خلاصه ای از پرونده ام را برایتان ارسال کنم تا شما مرا بیشتر راهنمایی کنید. عرض میکنم که من در سال ۱۳۷۸ در روز ۲۲ تیر ماه به خاطر شرکت در تظاهرات دانشجویی بازداشت شدم و نیز در سال ۱۳۸۶ در ختم داریوش و پروانه فروهر.

اما اصل پرونده من مربوط به بعد از انتخابات ریاست جمهوری ایران است که در تظاهرات ها شرکت فعال داشتم. به خاطر سابقه ای که داشتم در ۱۶ تیر ۱۳۸۸ قبل از تظاهرات ۱۸ تیر درب منزل بازداشت و تا ۳۱ مرداد در بازداشت و بازجویی و شکنجه بودم.

بعد از آزادی تا روز ۱۶ آذر به دلیل مشکلات جسمی و روحی نتوانستم در اجتماعات شرکت کنم ولی روز ۱۶ آذر هنگام خروج از منزل تلفن زنگ زد و مرا تلفنی تهدید کردند و روز ۲۰ آذر مجددا برای بازداشت من آمدند که من توانستم فرار و به ترکیه بیایم.

مدارکی که دارم  ، عکس های شکنجه و گزارش پزشک معتمد یو.ان. است. در صورت لزوم بفرمایید تا من مدارکم را برای شما بفرستم.

خواهشمندم مرا راهنمایی فرمایید.   با تشکر

 

 

پاسخ به نامه حمید از ترکیه

 

 

حمید عزیز: فدراسیون در مورد خروج غیرقانونی شما از ترکیه نمی تواند شما را راهنمایی کند این کار کار کسانی است که به طور قاچاق و با دریافت مبلغ هنگفتی پول افراد خارج می کنند. اما چند نکته  در مورد پرونده ات: به نظر می رسد که با خوردن مهر استیناف از ماندن در ترکیه قطع امید کرده اید و تصمیم دارید به هر شکلی که بوده دارید  خود را برای رفتن به  کشور سوم آماده می کنید.

من هم فکر می کنم اگر کسی امکانش را داشته باشد بجای به انتظار نشستن کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل بهتر است که مستقیما برای رفتن به جای مثل کانادا و کشورهای اروپایی اقدام کند. و از همینجا اجازه بدهید با سراحت اعلام کنم که رسیدن شما به کشورهای فوق پایان کار نیست و تازه مشکلات از اینجا شروع می شود.از این نظر لازم است که از تجربه تلخ تقاضای پناهندگی ات از یوان در ترکیه استفاده کنید تا دوباره به همان سرنوشت دچار نشوید.

 

در نامه شما پیداست که از سال ۷۸ تا ۸۸ سابقه چند مورد دستگیری و بازداشت داشته اید و بعدن نیز تحت پیگرد قانونی قرار گرفته اید. اینها همه به عنوان سابقه سیاسی برای اعلام پناهندگی شما در هرجای دیگری بسیار تعیین کننده است. با این وجود برای من جای این سئوال باقی گذاشته که چرا باوجود چنین دلایلی کمیساریای پناهندگان سازمان ملل به پرونده شما مهر استیناف زده است.

باید این بار دقت کنید تا ببینید  که اشکال مصاحبه قبلی شما  در ترکیه چه بوده است. مثلا آیا در مورد عدم  ارائه مدرک و یا در گفته های شما تناقضات زیادی بوده است.متاسفانه پرونده های استیناف می خورند تا زمان مصاحبه تکمیلی تر حداقل یک سال به طول می انجامد. به همین دلیل باید با دقت کافی روی ایرادات قبلی ات کار کنید اگرنه ممکن است کار اقامت شما سالها به طول مینجامد

برایت آینده روشنی آرزو می کنم

عبدالله اسدی

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ