تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: نامه ای از تهران و پاسخ به آن پنجشنبه, ۲۸ام مرداد, ۱۳۸۹

با سلام به تمام اعضای فدراسیون  که با همبستگی تمام به ایرانیان در زمینه ی پناهندگی که در واقع تعیین کننده ی زندگی و سرنوشت یک انسان را شامل می شود همواره نهایت سعی وتلاش خود را تا حد ممکن به ارمغان می آورید  تا راهنمایی هایی را بنا به خواسته ی هم وطنان خود ارائه دهید صمیمانه از اعضای فدراسیون تشکر و قدردانی می کنم . موضوعی که می خواستم از شما طلب راهنمایی کنم در واقع پناهنده شدن من به کشوری نیست بلکه اقدامی است که به واسطه ی سازمان پناهندگی ملل متحد واقع در تهران می خواستم به اجرا بگذارم . از جمله از اقداماتی که این سازمان اخیراً در دستور کار خود قرار داده موضوع انتقال افراد متخصص و نیمه متخصص افغان به کشورشان است اما موردی که می خواستم من در زندگی ام به اجرا بگذارم در واقع طرحی است براساس اقدام این سازمان در جهت ارتقاع کشور افغانستان و اقدامات ناتو در این کشور و من قصد دارم که در این عرصه در اقدامی به واسطه ی سازمان پناهندگی ملل متحد واقع در تهران این تصمیم را مبنی بر وارد شدن به ناتو به سرانجام برسانم و خواهشی جز راهنمایی از جانب شما ندارم . واقعاً واکنش سازمان پناهندگی نسبت به درخواست من چیست و این موضوع را باید به چه نحوی به سازمان ارجاء بدهم از آنجایی که کشور افغانستان همواره ناآرامی های خودش را طی می کند و نیروهای ائتلاف از جمله کشور ترکیه که از هم پیمانان پیوند آتلانتیک شمالی در پی ایجاد ثبات در منطقه هستند این جانب به تصمیم خود پای بند هستم و از شما صمیمانه خواهش می کنم که مرا در این عرصه نسبت به مهارت هایم از جمله تسلط بر مترجمی زبان ( ترکی استانبولی ) راهنمایی کنید

 

پاسخ دوستی از تهران

                                                                                                    

دوست عزیز تا آنجائی که من از نامه شما برداشت کرده ام شما می خواهید از طرف کمسیاریای عالی پناهندگان سازمان ملل به عنوان متخصص به افغانستان فرستاده شوید تا در بازسازی و ارتقای وضعیت سیاسی و اقتصادی آن کشور نقش ایفا کنید. دوست عزیز من نمیدانم پروژه آن سازمان برای فرستادن متخصص به افغانستان چیست و نمی دانم  اساسا سازمان نظامی ناتو در افغانستان جز  کمک به نیروهای نظامی افغانستان برای جلوگیری از تصرف دوباره  آن کشور به دست طالبانها چه نقش دیگری ایفا می کند؟

 

 چنانچه شما علاقه مند به رفتن به افغانستان از طریق سازمان ملل در امور پناهندگان هستید  لازمه اش این است که به دفتر کمسیاریای عالی پناهندگان سازمان ملل در تهران مراجعه کنید تا ببینید از نظرمدارک و میزان دانش و تحصیلات و تخصصهای حرفه ای واجد شرایط برای چنین پروژه ای هستید یا نه. به علاوه  از افرادی که به همین منظور به افغانستان فرستاده شده اند سئوال کنید تا با جزئیات در جریان  استخدام آنها قرار بگیرید و بدانید که آنها برمبنای چه شرایطی به عنوان متخصص به  افغانستان فرستاده می شوند. در ضمن نکاتی که  در نامه به آن اشاره کرده اید زیاد روشن نیست. بعضا از نامه شما چنین بر میاید که فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی بخشی از کمسیاریای عالی  پناهندگان سازمان ملل است. اگربرداشت شما این است باید بگویم خیر اسم درست سازمان ما هست، همبستگی،فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی. ما ازجمله سازمانی هستیم که برای دفاع از حقوق پناهندگان مدام با بخش پناهندگی سازمان ملل درگیر هستیم.

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ