تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: نامه فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در مورد حمله جنایتکارانه به قرارگاه مجاهدین در عراق پنجشنبه, ۱۴ام شهریور, ۱۳۹۲

mojahed

 

همانطور که اطلاع دارید روز یکشنبه اول سپتامبر در طی یک حمله مسلحانه نیروهای نظامی ارتش عراق به قرارگاه سازمان مجاهدین خلق دراشرف حداقل ۵٢ نفر از اعضای این سازمان کشته شدند. گفته می شود شماری از آنها نیز و مجروح و چند نفرشان نیز ناپدید شده که تابحال خبری از آنها دردست نیست.

 

حمله ارتش عراق به اردوگاه این سازمان تابحال از سوی بسیاری از سازمان ها و نهادی بشردوست و مدافع حقوق پناهندگان و خود سازمان ملل متحد به درست بعنوان یک حمله جنایتکارانه محکوم شده است.

این اولین بار نیست که از سوی نیروهای مسلح عراق به ساکنین این اردوگاه چنان فجیع و جنایتکارانه حمله می شود.

 

 دولت عراق گفته است آنها در اثر درگیری میان ساکنین اردوگاه کشته شده اند. درحالی که ساکنین اردوگاه اشرف مسلح نیستند و نمی توانند در مقابل یورش مسلحانه  از خود دفاع کنند. اگر ما این دروغ دولت عراق را بپذیریم، باید بپذیریم که دفعات قبل نیز ارتش عراق به قرارگاه اشرف حمله نکرده بلکه درگیری میان خود آنها صورت گرفته است. این دروغ محض است و همه شواهد دال بر این است که این حمله از سوی ارتش عراق صورت گرفته است. فجیع تر از آن این است که اکثر کشته شدگان با دستهای بسته و از ناحیه سر به آنها شلیک شده است.

 

بسیاری از شواهد نشان می دهد که به نیروهای سازمان مجاهدین در عراق مثل اسیران جنگی و پاکسازی های نژادپرستانه دردوران آلمان نازی برخورد شده است. از این رو تنها محکوم کردن این جنایت کافی نیست، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد می خواهد که در اسرع وقت به این موضوع رسیدگی کند وعاملان اصلی و کسانی که دستور چنین جنایتی را صادر کرده اند در یک دادگاه  بین المللی  به محاکمه بکشند.علاوه بر این لازم است برای جلوگیری از تکرار چنین جنایتی، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل  طی یک پروسه ۶ ماهه باقی مانده ساکنین اردوگاه اشرف و لیبرتی را از عراق به کشورهای امنتری انتقال دهد و تا زمان انتقال همه آنها از کشور عراق سازمان ملل متحد حفاظت از جان  و زندگی آنها را به عهده بگیرد.

با احترام  

عبدالله  اسدی

دبیر فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 ۲۰۱۳-۰۹- ۰۵

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ