تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: مژگان نخعی: مهاجران ایرانی‌ و مهاجرت اجباری فرار از ایران و این جانهای بی‌ ارزش دوشنبه, ۱۱ام شهریور, ۱۳۹۲

mojgan naxaee

سی‌ سال مهاجرت میلیونها ایرانی‌ در غربت 

بیش از ۳،۵ میلیون ایرانی‌ در خارج از مرزهای ایران به هر دلیل 

هفته های گذشته نوبت رخ نمایی، روی تلخ مهاجرت برای بسیاری از ایرانیان پناهجو بود، از قایق‌هایی‌ که در آب‌های استرالیا به کام مرگ فرو رفتند، تا سرکوب شورش ایرانیان پناهجو در جزیره دور افتاده در اقیانوسیه. طبق آخرین آمار، سالانه ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار نفر بنا به دلایل متعددی، مانند بیکاری،عدم امنیت و سرکوب سیاسی،اجتماعی و ایجاد ترس وحشت و برخوردهای ظالمانه که از سوی چماق به دستان و شکنجه گران در لباس دفاع از قانون اعمال می شود، زندگی مردم بی‌ گناه را تحت تاثیر قرار می دهند. دفاع از قوانینی که خود ظالمانه و سرکوبگرانه است.جامعه ایران خود به یک زندان بزرگ برای مردم تبدیل شده است. اینها همه دلایلی هستند به فرار مردم از آن کشور مشروعیت می دهد.

چهار میلیون ایرانی‌ در ۵ قاره جهان پراکنده اند در پی تحولات سال ۲۰۰۹ بار دیگر آمار فرار مردم از ایران افزایش یافته  و در سال‌های اخیر به اوج خود رسیده است. ۸۰ الی ۹۰ درصد از آنها عمد‌تاً از لایه‌های کم درآمد و سنین بین ۱۸ تا ۳۰ سال می‌باشد صورت می گیرد. قوانین ظالمانه جمهوری اسلامی در لوای اسلام ۱۴۰۰ ساله، همچنان با فشار و سرکوب، علیه مردم با فرهنگ و متمدن ایران،آنها را در سختترین شرایط قرار داده که آثار آن به وضوح مشهود می‌باشد .

بله نسل ایرانی‌ که قبل از هجوم اعراب و سیاستهای بیگانگان در ایران آزاد زندگی‌ آرام و شادی را تجربه میکردند، در این سی‌ و چند سال اخیر همه اقشار جامعه زیر فشار فقر و اختناق سیاسی، فرهنگی‌ و اقتصادی قرار گرفته‌اند.

مردم امروز ایران که از نسلی سالم با پشتوانه فرهنگی‌ و تمدن غنی و استعداد‌های درخشان مجبور به ترک کشور شدند، همچنین زنان جامعه ایران که دچار سرکوب شدید هستند و تبعیض چشمگیری که در تمام زمینه ها بخصوص درزمینه  اجتماعی بر آنان حکم فرماست و حق طبیعی یک انسان از مهمترین قشر جامعه یعنی‌ بانوان گرفته شده است.

زنان ایرانی‌ در بدترین و وحشتناکترین موقعییت اجتماعی در ایران قرار دارند ،ظلم ستم در جامعه  و در خانواده‌های مرد سالار،آنچنان حکم فرماست که حق هرگونه تصمیم و اراده ا یی را از زنان سلب کرده است.

 

در مقاله‌ آینده به بحث در این مورد می‌پردازم و شما شاهد وقایع وحشتناکی‌ از ظلم و اختناق در مورد زنان در ایران‌ خواهید بود .

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ