تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: پاسخ به خانم آرزو در مورد پناهجویان ایرانی در استرالیا دوشنبه, ۱۱ام شهریور, ۱۳۹۲

سلام خانم آرزو عزیز

ابتدا از شرایطی که فرزند یا فرزندان شما و باقی پناهجویان ایرانی در آن قرار گرفته اند؛ بسیار متأسفم. فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی در جریان شرایط به وجود آمده در استرالیا و گینه نو و اندونزی برای پناهجویان ایرانی قرار دارد.

توجه شما را در این مورد به چند نکته جلب میکنم.

۱- اقدام به بازگشت پناهجویان به ایران، به حکومت شلاق و شکنجه، به رژیم اعدام و چوبه دار؛ از نظر روحی کمکی به آنها نمیکند. ولی با این حال روز پنجشنبه تعدادی از آنها به ایران بازگشتند. ولی به احتمال زیاد اکثر آنها یا گذرنامه ندارند و اگر هم داشته اند یا خود یا قاچاقچیان، گذرنامه های آنها را از بین برده اند. نمیدانم مشخصا بستگان شما گذرنامه داشته یا نه و اگر داشته هنوز هم دارند یا نه. در هر حال اگر پاسپورت داشته باشند امکان بازگشتشان به ایران غیر ممکن نیست اما خیلی ساده هم نیست.

٢- نمیدانم فرزند شما هنوز در استرالیاست یا به گینه نو فرستاده شده اند چون تعدادی از آنها دست به تحصن زده اند و گفته اند حاضر نیستیم به گینه نو برویم. تعداد زیادی از بستگان آنها در داخل و خارج از ایران با فدراسیون تماس گرفته و با ما در این مورد مشورت کرده اند. خوب است که یا به صورت دسته جمعی در صورتی که همدیگر می شناسید و یا تک تک به سفارت استرالیا در تهران بروید و طی نامه ای به وزارت خارجه استرالیا از طریق سفارتشان در تهران خواستار تأمین جانی و حفظ سلامتی و اجازه اقامت آنها در خود استرالیا شوید.

راه دخالت خانواده های پناهجویان در حال حاضر تنها از این طریق ممکن است و باید خانوده پناهجویان از طریق سفارتشان به مقامات استرالیا فشار بیاورند. در نوشتن این نامه ها هم لازم است ابتدا با فرزندانتان در استرالیا و یا در گینه تماس بگیرید و شماره پرونده و مشخصات آنها را دقیق بنویسید. در عین حال میتوانید نامه هایتان را هم مستقیما به وزارت خارجه استرالیا فاکس و یا ایمیل کنید.

٣- فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی مشغول تدارک یک کمپین گسترده علیه تصیم راسیستی دولت استرالیا و در دفاع از حقوق پناهجویان و اسکان آنها در استرالیاست. باید بتوانیم افکار عمومی مردم استرالیا و مردم جهان و نهادها و سازمانهای بشردوست و نهادهای مدافع حقوق پناهندگی را در دفاع از حقوق انسانی این پناهجویان بسیج کنیم.   

 ۴- سعی کنید اگر با فرزندانتان و بستگانتان در گینه نو و استرالیا در تماس هستید؛ ارتباط آنها را با فدراسیون بقرار نمائید تا بتوانیم در پیشبرد این کمپین هر چه دقیقتر عمل کنیم. اگر یک اقدام جنجالی و قوی صورت گیرد این امکان را هم فراهم خواهد کرد که خود پناهجویان در گینه نو و در استرالیا دست به تحصن بزنند تا صدایشان به گوش همه دنیا برسد.

تا چند روز دیگر طی یک اطلاعیه جداگانه، چند تلفن و آدرس ایمیل از دفتر مرکزی فدراسیون و دفتر فدراسیون در استرالیا برای تماس با فدراسیون اعلام میکنیم.

 

عبدالله اسدی  دبیر فدراسیون سراسری پناهندگان ایران

—————————————————————

با سلام و وقت بخیر. تشکر از زحمات شما و مطالب خوبی که در سایت قرار می
دهید. جناب آقای اسدی در خصوص افرادی که به گینه فرستاده می شوند به نظر
شما چه اقدامی مناسب است انجام دهیم. فرزندان ما در آنجا چه بلایی سرشون
میاد؟ لطفا راهنمایی بفرمایید اگر به کشور بازگردانده شوند چه اتفاقی
میفته؟ آیا جمهوری اسلامی اجازه میده اینها راحت زندگی کنند؟ به خدا در
بد وضعیتی افتادیم. داخل ایران بچه هامون را شلاق  زدند و از همه نعمتهای
زندگی محروم کردند. خارج از کشور هم که استرالیا بچه هامون را به اون جای
مزخرف تبعید میکنه. ترا به خدا راهنمایی بفرمایید در این شرایط ما چه
اقدامی باید انجام بدهیم؟ ما داخل ایران از خفقان  و فیلترینگ در عذاب
هستیم. به سختی می تونیم حتی سایتهای شما را مطالعه کنیم. خواهش میکنم
راهنمایی بفرمایید در این شرایط چه اقدامی انجام بدهیم. پیشاپیش از لطف
شما سپاسگزارم.
با احترام ، آرزو از ایران تهران

 

 

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ