تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: از حق پناهندگی ادوارد اسنودن دفاع کنید شنبه, ۱۵ام تیر, ۱۳۹۲

snowden 358 x 268

 

دولت آمرکا گفته است: ادوارد اسنودن، پیمانکار سابق آژانس ملی اطلاعات آمریکا بدلیل برملا کردن اطلاعات سری” این  کشور تحت تعقیب قرار گرفته است، اسنودن پس از گذشت ۱۲روز هنوز در ترانزیت فرودگاه روسیه بسر می برد. جرم اسنودن این است که کنترل گسترده و مخفیانه مکالمات و مراودات خصوصی میلیونها مردم توسط سازمان امنیت دولت آمریکا را افشا کرده است.

ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ساعاتی قبل از درخواست پناهندگی اسنودن در یک نشست خبری اعلام کرده بود: «اگر  اسنودن بخواهد در روسیه درخواست اقامت کند باید فعالیت های خود را که به منافع شرکای آمریکایی ما لطمه می زند، متوقف کند.»

گزارشها، حاکی از آن است که ادوارد اسنودن تاکنون از بیست و شش کشور جهان درخواست پناهندگی کرده است.دولت های که اسنودن از آنها تقاضای پناهندگی کرده عمدتا گفته اند: تقاضای پناهندگی وی تنها در داخل خاک آنها مورد بررسی قرار می گیرد.

رئیس جمهور بولیوی که برای شرکت در کنفرانسی به روسیه سفر کرده بود، سه شنبه شب (۱۱ تیر) در راه بازگشت به بولیوی،کشورهای فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و پرتغال بدلیل اینکه مبادا ادوارد اسنودن در هواپیمایی حامل رئیس جمهوری بولیوی باشد،اجازه عبور از حریم هوایی خود را به هواپیمای وی ندادند. ادوارد اسنودن تازه از هنگ‌کنگ به مسکو رفته بود، دولت آمریکا از کشورهای نیم‌کره غربی خواسته بود به هواپیمای حامل اسنودن اجازه ندهند از حریم هوایشان عبور کند.

 این در حالی است که  بسیاری از رسانه های جهان این روزها نوشته اند که دستگاههای جاسوسی و اطلاعاتی آمریکا و دولت اوباما مدتها بوده جلسات و مکالمات “سری” در اتحادیه اروپا را شنود کرده اند. روز جمعه پنجم ژوئیه روزنامه های فرانسه نوشته بودند دولت فرانسه نیز مکالمات خصوصی شهرونان خود را شنوده کرده است و این موضوع اعتراضات زیادی را علیه دولت آن کشور برانگیخته است.

اسنودن اکنون از سوی دولت آمریکا تحت تعقیب است و در صورت بازگشت به آن کشور با خطر جانی روبرو خواهد بود. فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی از حفظ امنیت و جان ادوارد اسنودن قاطعانه حمایت می کند و خواهان اعطای پناهندگی به ایشان است. ادوارد اسنودن جرمی مرتکب نشده است. نه اسنودن و نه هیچ فرد دیگری نباید بخاطر افشای اسنادی که دولتها سری و محرمانه میدانند  تحت پیگرد قرار گیرد. آنچه باید تحت پیگیرد قرار بگیرد جمع آوری اطلاعات زندگی خصوصی مردم از جانب دولتهاست و نه افشای این امر.اقدام افشاگرانه ادوارد اسنودن در جهت دفاع از حریم خصوصی و منافع شهروندان است، به همین اعتبار باید از آن دفاع کرد.

 

تحت تقیب قرار گرفتن اسنودن نشان تضعیف ادعای بشردوستی و بی محتوایی دمکراسی غربی و عدم وجود آزادی واقعی در آمریکاست. فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی از همه احزاب و سازمانها و تشکلهای مترقی و مدافع حقوق پناهندگی می خواهد از حق پناهندگی ادوارد اسنودن دفاع کنند و از دولت های اروپایی بخواهند وی را به عنوان پناهنده بپذیرند تا جان و آزادی اش به عنوان پناهنده تضمین شود.

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

ششم ژوئیه ۲۰۱۳

 

 

 

 

 

 

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ