تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: گزارشی از برگزاری تظاهرات ها در حمایت از پناهجویان در شهرهای سوئد در روز ۶ ژوئن شنبه, ۱۸ام خرداد, ۱۳۹۲

همان طورکه پیشتراعلام شده بود روز ششم ژوئن به فراخوان جنبش دفاع از حقوق پناهندگی Asylrölelse)) تظاهرات های در هفت شهر سوئد برگزار گردید.این تظاهرات ها در همبستگی و حمایت از پناهجویان پرونده بسته و بدون مدرک و در اعتراض به سیاستهای سخت و غیر انسانی دولت سوئد در برخورد به پناهجویان برگزار گردید.این اعتراضات در شهرهای مالمو، استکهلم، یوله، گوتنبرگ، امئو، بروس، بودن و سوندسوال صورت گرفت. سوسن صابری که از طرف فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی در تظاهرات گوتنبرگ به زبان سوئدی سخنرانی می کرد، ضمن اشاره به سیاست های سختگیرانه و غیر انسانی دولت سوئد در برخورد به متقاضیان پناهندگی، خواستار برسمیت شناختن خواست ها و مطالبات زیر شد.

 

متوقف کردن فوری پروژه Reva، اقامت دسته جمعی (امنستی) به پناهجویان مخفی، متوقف کردن حکم اخراج پناهجویانی که بدلیل ترس از زندان و شکنجه و اعدام و جنگ و ناامنی اجتماعی ناچار به فرار و ترک محل زندگی خود شده اند. رسیدگی مجدد به تقاصای پناهندگی کلیه کسانی که پرونده هایشان بسته شده است. لغو تصمیم قطع کمک هزینه پناهجویان پرونده بسته و افزایش کمک هزینه متقاضیان پناهندگی.

 

این تظاهرات ها به دعوت چند سازمان و نهاد مدافع حقوق پناهندگی برگزار گردید. فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی یکی از برگزار کنندگان آن در شهرهای مختلف سوئد بود. در میتینگ ها و اعتراضاتی که در روز ششم ژوئن برگزار گردید؛ شرکت کنندگان با اجرای موزیک و با در دست گرفتن پلاکارد ها و باندرول و سر دادن شعار و سخنرانی علیه راسیسم و نژاد پرستی و دفاع از حقوق پناهندگی توجه افکار عمومی جامعه سوئد را به شرایط سخت پناهندگی در این کشور جلب کردند.

 

حسن صالحی از مسئولین فدراسیون در شهر مالمو در یک سخنرانی کوتاه از اهمیت همبستگی و حمایت از پناهجویان سخنرانی کرد. وی گفت: زمان آن رسیده است که بجای اخراج پناهجویان به دام شکنجه و زندان به آنها یک زندگی ایمن در سوئد بدهیم. زمان آن رسیده است که بجای شکار پناهجویان در متروها آنها را در آغوش بگیریم و به مواظبت و مراقبت از آنها بپردازیم. زمان آن فرا رسیده است که بجای دست رد زدن به سینه کودکان پناهنده به آنها آینده ای پر امید اهدا کنیم.

 

امید صالحی درشهر بروس هم یکی دیگر از سخنرانان تظاهرات ششم ژوئن از طرف فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی بود. وی در سخنرانی خود ضمن محکوم کردن سیاست های سختگیرانه دولت سوئد در مورد پذیرش پناهندگان خواستار یک سیاست انسانی تر شد. اگر چه طرح (Reva)  به عنوان تصمیم دولت سوئد برای اخراج پناهجویان پرونده بسته و مهاجران بدون مدرک متوقف نشده است ولی بدلیل اعتراضاتی که از اول ماه مارس ۲۰۱۳ تا به امروز ادامه داشته است، خانه گردی ها و کنترل کارت شناسایی و حمله به محیط کار پناهجویان بشدت کاهش پیدا کرده است.  

 

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی – واحد سوئد

 

۸ ژوئن ۲۰۱۳

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ