تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: ۶ ژوئن روز اعتراض عمومی به طرح اخراج پناهجویان بدون مدرک در ۷ شهر سوئد سه شنبه, ۷ام خرداد, ۱۳۹۲

 6 juni

طرح شکار و اخراج پناهجویان همچنان ادامه دارد. دولت سوئد برای اخراج پناهجویان تا کنون میلیونها کرون پول هزینه کرده است. تابحال شمار زیادی از پناهجویان پرونده بسته و مهاجران بدون مدرک به کشورهای مختلف بازگردانده شده اند و شمار زیادی در بازداشتگاهای مختلف در انتظار اخراج بسرمی برند. این حملات نه فقط حقوق اولیه پناهجویان را نشانه گرفته است، بلکه کلیه آن ارزشها و معیارهای انسانی ای که با مبارزه کارگران و مردم سوئد و در نتیجه کنوانسیون حقوق پناهندگان بدست آمده است نیز نشانه گرفته است. طرح اخراج پناهجویان (Reva)یک تهاجم دست راستی علیه کل این ارزشها است.به شکست کشاندن این طرح تنها با مبارزه مردم انسان دوست سوئد و سازمانهای کارگری و احزاب و نهادهای مدافع حقوق پناهندگی و دخالت فعال خود پناهجویان امکان پذیراست. جنبش پناهندگی

( Asylrörelsen) روز ۶ ژوئن را در ادامه حرکت ماهای اخیر در شهرهای مالمو، گوتنبرگ بروس، استکهلم،سوندسئوال، یوله و بودن به عنوان روز اعتراض علیه پروژه ریوا اعلام کرده است.

 

در بسیاری از کشورهای که پناهجویان را به آنها دیپورت می کنند فعالین اتحادیه ای،مخالفین عقیدتی، همجنسگرایان، مدافعین حقوق زن، روزنامه نگاران، فعالین سیاسی و اجتماعی و اقلیت های مذهبی را به زندان می برند و برایشان پرونده سازی می کنند و در بسیاری موارد در کشورهای مثل ایران به جوخه اعدام سپرده می شوند، سالمندان و بیماران از بیمارستان ها بدلیل عدم پرداخت هزینه سنگین به دور انداخته میشوند.خانواده های زیادی بدلیل شرایط سخت زندگی در راه پناهندگی متلاشی شده اند و در پی این وضعیت کودکان زیادی دچار آسیب های روحی و روانی شده اند. با این وجود هزاران نفر به صورت مخفی زندگی میکنند و از ترس دستگیری، حتی امکان کار سیاه زندگی هم از آنها سلب شده داست.

 

 فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی همه پناهجویان و مردم سوئد را به شرکت گسترده در این       

در این تظاهراتها فرا میخواند:

مالمو ساعت ۱۶ در میدان Gustav Adolf

گوتنبرگ ساعت ۱۶ در Järntorget

سوندسوال ساعت ۱۶ Olof Palmes torg

استکهلم ساعت ۱۶ Sergels torg

بروس ساعت ۱۶ Stora torget

بودن ساعت ۱۶ Medborgarplatsen

یوله ساعت ۱۳ Rådhustorget

 

 

شعارها و سخنرانی ها در روز ششم یونی حول این خواسته ها متمرکز خواهد بود. متوقف کردن فوری پروژه Reva. اقامت دسته جمعی (امنستی) به پناهجویان مخفی، پناهجویانی که بدلیل ترس از زندان و شکنجه و اعدام و جنگ و ناامنی اجتماعی، ناچار به فرار و ترک محل زندگی خود شده اند نباید بازگردانده شوند- رسیدگی مجدد به تقاصای پناهندگی کلیه کسانی که پرونده هایشان بسته شده است  لغو تصمیم قطع کمک هزینه پناهجویان پرونده بسته  و افزایش کمک هزینه متقاضیان پناهندگی.

  

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی – سوئد

۲۶ ماه مه ۲۰۱۳

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ